Szpital przy Rakowskiej. Sprawdź, które oddziały nie funkcjonują

ePiotrkow Piątek, 09 października 202024 9783
W szpitalu wojewódzkim przy ul. Rakowskiej w Piotrkowie dziennie diagnozuje się obecność SARS-CoV-2 u średnio 5 pacjentów. - Sytuacja bardzo szybko się zmienia, niestety na niekorzyść, ponieważ liczba zakażonych osób w kraju wciąż rośnie - mówi rzecznik prasowy Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego w Piotrkowie Bartłomiej Kaźmierczak. - Również my - szpital wojewódzki - diagnozujemy coraz większą liczbę zakażonych, zarówno pacjentów, jak i pracowników szpitala.

Ładuję galerię...

- Robimy wszystko, żeby zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa, dlatego zamykamy oddziały, jest to konieczne. Dziś mamy potwierdzone dodatnie wyniki u 36 pracowników szpitala. Na początku pandemii diagnozowaliśmy wirusa u 1 - 2 osób wśród pacjentów w ciągu tygodnia, dziś to około 5 osób dziennie. Wyniki spływają do nas na bieżąco z wielu ośrodków laboratoryjnych - dodaje rzecznik.

 

Dziś nieczynne są, jeśli chodzi o przyjęcia pacjentów, Oddział Wewnętrzny i Oddział Rehabilitacji Kardiologicznej i Kardiologii.

 

Wstrzymano również przyjęcia "planowych" pacjentów na Oddział Chirurgiczny  i Urologiczny.

 

Z uwagi na braki kadrowe (pracownicy są w kwarantannie), szpital podjął decyzję o wstrzymaniu wykonywania ambulatoryjnych badań w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej - tomograf komputerowy, rezonans magnetyczny i USG.

 

- Przypominam, że u nas nie leczy się pacjentów z koronawirusem. Taki pacjent, w zależności od jego stanu, albo dostaje decyzję o przejściu na kwarantannę do izolatorium, bo musi być odizolowany od innych pacjentów, albo jest przekazywany do oddziałów zakaźnych w innych szpitalach, albo - w najcięższych stanach - do oddziałów w szpitalach wielospecjalistycznych. Na terenie kraju jest 9 szpitali wielospecjalistycznych, niestety na terenie naszego województwa nie ma takiej placówki. Jeżeli pacjent z COVID-19 jest w dobrej kondycji, jest kierowany na kwarantannę domową. 

 

Pacjenci, którzy już znajdują się na oddziale, który właśnie jest zamykany, poddawani są kwarantannie w izolatkach, a tych na terenie naszego szpitala jest kilkanaście. 


Zainteresował temat?

3

4


Komentarze (24)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość_demokracja ~gość_demokracja (Gość)12.10.2020 18:36

Zamknąć zamknąć nie będę na nich podatków płacił

00


gość_/^& ~gość_/^& (Gość)10.10.2020 11:21

To ten szpital jeszcze działa o ła ;)

30


pielęgniarka ~pielęgniarka (Gość)10.10.2020 14:27

Musi skończyć się koronawirus, bo mamy mało pacjentów a co za tym idzie mało dostajemy czekoladek,kawki,ciasteczek... Bardzo się z tego cieszymy ale wcale nie myślcie,że będziemy bardziej latać koło Waszych chorych.Wykonujemy swoją pracę i to by było na tyle...

56


gość_hawe ~gość_hawe (Gość)09.10.2020 16:49

A premier morawiecki mówił że wirus w odwrocie. Pisowscy kłamcy

159


gość_tgg ~gość_tgg (Gość)10.10.2020 19:47

Najłatwiejsza obcia jest zamknięcie co tu wiencej mówić

21


gość_deimien ~gość_deimien (Gość)09.10.2020 22:14

Tak wogole spytam, czy kiedykolwiek funkcjonowaly w Piotrkowie prawidłowo, póki nie będą prywatne, bedziecie je..bac a opieki jak nie bylo tak nie będzie tyle w tym prawdy i az tyle ,spytam czy senior w Polsce ma jakąś opiekę na starość jak chociażby w Niemczech, odpowiem NIE zapierd..alal całe życie to później nie jest potrzebny. Pozdrawiam

94


gość_pio.trkow.ianka ~gość_pio.trkow.ianka (Gość)09.10.2020 15:57

Pieprzenie, znajomego z pozytywnym wynikiem wypisali do domu, żeby się tam izolował, pomimo "aktywnej" choroby głównej, z którą stawił się do szpitala.
Od tak, idź pan do domu, zajmij się sobą sam.

124


gość_jsbsksust ~gość_jsbsksust (Gość)09.10.2020 21:37

A które funkcjonują ? Cały niech zamkną

60


gość_gosc ~gość_gosc (Gość)09.10.2020 17:11

A co z księdzem od Jacka też korona i nic się nie mówi.Ilu ludzi mógł zarazić czemu sanepid nie podaje .

82


jih ~jih (Gość)09.10.2020 16:52

to po co im płacić i ich utrzymywać ,taniej wyjdzie zamknąć

55


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat