Sytuacja ekonomiczna powiatu piotrkowskiego nadal nie jest najlepsza

Strefa FM Wtorek, 24 listopada 202017 3306
Wpływ na to mają utrzymujące się obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. To m.in. z tego powodu wpływy do budżetu piotrkowskiego starostwa nadal są niskie - przyznaje starosta Powiatu Piotrkowskiego Piotr Wojtysiak.
fot. pixabay.com / kschneider2991

- Epidemia dotknęła wszystkich. Zarówno przedsiębiorców, jak i samorządowców. Rzeczywiście nadal widzimy obniżone wpływy do powiatowej kasy, co wiąże się z wieloma wyzwaniami. Musieliśmy zmienić system pracy i priorytety, a to by uchronić ludzkie zdrowie. W tej materii też wdrożyliśmy dodatkowe działania i jako pierwsi w kraju wsparliśmy powstanie punktu pobrań próbek do dalszych badań na obecność koronawirusa - powiedział na antenie radia Strefa FM starosta Piotr Wojtysiak.

 

Mimo epidemii nie wstrzymano jednak zaplanowanych na ten rok inwestycji. Nadal remontowane są drogi na terenie powiatu piotrkowskiego ziemskiego. W tym roku przebudowano już 30 km dróg. Zakończono też etap projektowania budynku dworca PKS, który od 20 lutego jest własnością Starostwa Powiatowego w Piotrkowie.


Zainteresował temat?

0

6


Komentarze (17)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość_ratownik ~gość_ratownik (Gość)26.11.2020 12:08

Na litość Boską, zawieście na dwa lata 13tą pensje. Trzynastka to podział z zysku. A starostwo nie ma zysków, bo urzędnicy nie produkują. Ja rozumiem, że zakładacie większy budżet o kwotę na trzynastki i nagrody i dzielicie to później jako 13tą pensje. Kreujecie fikcyjny zysk i go zabieracie. Skarbnik powinien się głęboko zastanowić czy warto kreatywnie księgować? Jedyny godny ruch w tej materii to zrzec się trzynastek i przeznaczyć je na szpital na Roosevelta

00


his. ~his. (Gość)24.11.2020 11:43

Powiat piotrkowski zawsze był biedny. Bo to powiat typowo rolniczy. Rolnictwo jednak to nie przemysł. A takowego w powiecie nie ma. Zresztą tak samo jak w powiecie miejskim. Utrzymanie zaś machiny urzędniczej kosztuje. A PSL-owskie struktury urzędnicze trzymają się mocno. Przed koronką nie było lepiej. A to ,że "wpadliście" na dworzec PKS...no cóż okaże się w praniu....jak to wyjdzie.

123


gość_ha ~gość_ha (Gość)25.11.2020 22:31

Czyli sytuacja jest dobra jak tyle inwestują

00


wuwues ~wuwues (Gość)24.11.2020 11:44

Przecież tam połowa urzędników jest zbędna. Sobie też mogą obciąć pensję, a nie brać po 120 tys. zł rocznie. Trzynastki to też relikt przeszłości.

186


nnj ~nnj (Gość)25.11.2020 08:44

jaki gospodarz takie gospodarstwo ,,,, czy oni potrafia coś nowego /generujące dochód / zrobić ? czy tylko BARDZO skutecznie wszystko likwidować / targowisko, maszyny górnicze/ ale korytko dobrze sie trzyma i należy wspomóc podatkami to korytko ,,,,,,,,,,,,,,,,,,

20


gość_cyk ~gość_cyk (Gość)24.11.2020 12:45

PiS się tak stara i jeszcze wszystkiego nie zrujnowali.

64


gość_polo ~gość_polo (Gość)24.11.2020 14:18

Postawcie drugą mediatekę, mówię to milion razy. Tylko podnieście opłatę za wyrobienie karty, będzie zysk, zaufajcie mi

82


fghfgh ~fghfgh (Gość)24.11.2020 12:02

Rozumiem, że sytuacja jest trudna. Co władze powiatu zrobiły w swoich szeregach, by ograniczyć wydatki? Ale w swoich szeregach, a nie w inwestycjach w mieście.

182


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat