Symulator dachowania w III LO w Piotrkowie

Strefa FM Czwartek, 17 października 20191 4241
Uczniowie z Piotrkowa już wiedzą, z jakim niebezpieczeństwem wiąże się dachowanie samochodu. To dzięki akcji zorganizowanej przez piotrkowski oddział Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łodzi, która w czwartek odbyła się w III Liceum Ogólnokształcącym.

Ładuję galerię...

- Już od 1 września prowadzimy tego typu akcje dla uczniów. Chcemy pokazać im, co może wydarzyć się na drodze, przed szkołą, na pasach, na rowerze i oczywiście w ruchu drogowym. Teraz wychodzimy do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którzy albo już są kierowcami, albo niedługo będą - powiedział Dariusz Misztal, dyrektor piotrkowskiego oddziału WORD. - Ten symulator dachowania pokazuje, jak samochód może zachować się podczas zderzenia. Być może dzięki temu młodzież w pewnych sytuacjach zdejmie nogę z gazu. Wydaje mi się, że człowiek najlepiej uczy się na własnych doświadczeniach. Tutaj mogą poczuć, jak wygląda dachowanie, ale w bezpiecznych warunkach. Chcemy również zwrócić uwagę na to, jak ważne są pasy bezpieczeństwa. W momencie zderzenia one zawsze nam pomogą, przede wszystkim przytrzymają ciało w fotelu.

 

W symulatorze dachowania umieszczone były również plastikowe piłki, które miały za zadanie pokazać młodzieży, jak podczas wypadku mogą zachowywać się rzeczy, które znajdują się w samochodzie. Dla uczniów symulacja zderzenia była dużym przeżyciem. - Było trochę dziwnie i strasznie, w sumie, to po wyjściu z pojazdu cały czas się trzęsłam. Mimo że jest to przeprowadzane w bezpiecznych warunkach, jak sobie wyobrażę, że może stać się naprawdę, to robi się strasznie. Dodatkowo piłeczki, które są w samochodzie. Gdyby były to jakieś ostre przedmioty, stwarzałyby dodatkowe niebezpieczeństwo - mówiły Ola i Kasia, uczennice III LO w Piotrkowie. 

 

 


Zainteresował temat?

2

1


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Nutka ironii ~Nutka ironii (Gość)17.10.2019 21:28

Taki symulator powinien być ustawiany regularnie przy węzłach na s8 wraz z policją, ktora mierzylaby prędkość i odławiała piratów. Oprócz mandatu powinna być "przejazdzka" w takim symulatorze. Wielu kierowcom dałoby to do myślenia...

60


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat