Sygnalizacja w Rozprzy już działa

Strefa FMRegion Czwartek, 23 stycznia 202027 7686
Na drodze krajowej nr 91 przy Rynku Piastowskim w Rozprzy od kilku dni działa już sygnalizacja świetlna. Ustawienie świateł ma poprawić bezpieczeństwo mieszkańców, zwłaszcza, że w tym miejscu trudno było pieszym przejść przez jezdnię. Teraz ma się to zmienić.

Ładuję galerię...

Póki co jednak sygnalizacja jest "pod obserwacją" pracownicy Urzędu Gminy w Rozprzy przyglądają się, jak takie rozwiązanie sprawdza się w praktyce. - Na tę sygnalizację czekaliśmy dość długo. Początkowo miała ona zostać uruchomiona w sierpniu ubiegłego roku. Wtedy się to nie udało, ale cieszę się, że obecnie inwestycja jest już ukończona. Aktualnie sprawdzamy, na ile światła nam pomagają. Przypominam, że znajdują się one w newralgicznym miejscu, bo w samym centrum Rozprzy. Co istotne, zielone światło dla pieszego zapala się wówczas, gdy sam je wywoła, naciskając przycisk znajdujący się na sygnalizatorze. Mam nadzieję, że pomoże to poprawić bezpieczeństwo na DK 91 - powiedział nam Janusz Jędrzejczyk, wójt gminy Rozprza.


Zainteresował temat?

2

3


Komentarze (27)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)25.01.2020 08:24

Te "światełka" to tylko życie utrudniły.Dlaczego nie na skrzyżowaniu i piesi by skorzystali i kierowcy mogliby się do ruchu włączyć Ale pewnie koszt za duży i dzielić by nie było czego

20


Certaineb Certainebranga25.01.2020 01:53

Witam wszystkich serdecznie

02


gość ~gość (Gość)24.01.2020 13:57

Dodam jeszcze, że jak robili przecisk pod jezdnią to ją zdeformowali i jest teraz wybrzuszenie poprzeczne w miejscu pasów, widać to gołym okiem oraz czuć pod kołami, powstało pewnie przez przecisk, który uniósł jezdnię. Ciekawe swoją drogą czy ktoś to naprawi.

40


gość- ~gość- (Gość)23.01.2020 11:05

Gmina się cieszy że w rozprzy zrobili światła dla pieszych, zapraszam tych co się cieszą do Milejowa na skrzyżowanie żeby zobaczyli jaka przez te światła piękne karawany aut jeżdżą i trudno jest się włączyć do ruchu.

113


ROZPRZAK ~ROZPRZAK (Gość)23.01.2020 18:28

Sygnalizacja została wykonana przez GDDKiA, by zakończyć dyskusję o braku możliwości przejścia na drugą stronę drogi - to oczywiste. Prawda jest taka, że wybrano przejście gdzie przechodzi najmniej pieszych.
I nie piszcie, że wybrano to ze względu na dzieci, które wysiadają na przystanku autobusowym w rynku - otóż dzieci dowożone są wprost pod drzwi szkół! Więc kto tam przechodzi?
Moim zdaniem, jak i zapewne wielu innych mieszkańców, ta sygnalizacja powinna zostać przeniesiona na skrzyżowanie oddalone o ok 50m w kierunku na Radomsko (tj. ul Legionów Polskich i ul. Kościuszki / Rynek Piastowski). Skorzystali by nie tylko piesi, ale również kierowcy z podrzędnych ulic.
Ciekawe kiedy GDDKiA uraczy nas inwestycją, która będzie nam pomagać i będzie wykorzystywana w 100%?
Do tej pory same KNOTY:
- organizacja ruchu przy stacji Orlen,
- brak zatok autobusowych w ciągu DK91,
- no i oczywiście brak obwodnicy, której budowę sprytnie wstrzymano z powodu braku możliwości jednogłośnego wybrania wariantu przez mieszkańców Rozprzy.
P.S. Pozdrawiam projektantów i decydentów ws.naszej pierwszej sygnalizacji świetlnej w Rozprzy.

170


gość ~gość (Gość)24.01.2020 08:49

Nawet nie ma jak wyjechać od strony jezowa i lochynska sygnalizacji nie było był problem sygnalizacja jest i problem jeszcze większy

90


innuit ~innuit (Gość)23.01.2020 11:35

Światła w fatalnym miejscu. Z obu stron za zakrętem, pokazują się nagle i zaskakują kierowców. Dodatkowe korki blokują wyjazd od strony Jeżowa i Lubienia. Zupełnie bez pomysłu!

304


gość ~gość (Gość)23.01.2020 12:48

Wam ciężko dogodzić o sobie myslicie A o dzieciach do szkoły ze szkoły bo wy macie auta bogacze A co wam zaszkodzi postać troche wyjedzcie 10 minut wczesniej a nie na ostatnią chwilę bo wam się spieszy. Po co się udzielanie. Chcieliście 3 pas na A1 to co będziecie mieli teraz pocierpcie troche

1013


gość ~gość (Gość)23.01.2020 18:51

Światla na łuku ...jadac od strony Piotrkowa jakiś tir wariat wiedzę komuś w d.... na tych światłach jak będzie stał ...masakra

44


sad ~sad (Gość)23.01.2020 20:02

teraz czekamy na uruchomienie na niecałym 20 km odcinku drogi w pięciu nowych miejscach między Piotrkowem i Srockiem, co przełoży się na powrót z Łodzi około 2 godzin.

02


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat