Sygnalizacja w Meszczach już działa

Strefa FM Wtorek, 19 sierpnia 20081 2517
Zamiast w trybie awaryjnym działa już normalnie. Uruchomiono w końcu sygnalizację świetlną w Meszczach.

Pierwotnie sygnalizatory miały być włączone w lipcu, ale wydłużył się proces związany ze skomp-letowaniem odpowiedniej dokumentacji.

Z ponad dwutygodniowym poślizgiem, ale w końcu sygnalizację uruchomiono.

Maciej Zalewski z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Łodzi nie ma wątpliwości, że włączenie tych świateł nie tylko ułatwi przejazd przez skrzyżowanie, ale przede wszystkim poprawi bezpieczeństwo w tym miejscu.

- Podstawowym zadaniem tej sygnalizacji jest nie tyle wygoda, ale bezpieczeństwo. Oczywiście, że będzie także wygodniej, bo Ci, którzy będą wyjeżdżać z drogi podporządkowanej mając do dyspozycji zielony sygnał mogą to zrobić bez stresu. Osoby, które chcą się dostać do Piotrkowa przez Meszcze jak i Ci, którzy jadą "ósemką" mogą się czuć z pewnością bezpieczniej - powiedział kilka minut po jej włączeniu.

Tego samego zdania są kierowcy.
- Wcześniej było tu dużo wypadków dlatego sygnalizacja w tym miejscu jest potrzebna. No i teraz też szybciej się przejeżdża - dodał jeden ze zmotoryzowanych.

Sygnalizacja będzie działać przez około trzy lata, czyli do momentu, kiedy droga krajowa nr 8 na odcinku od Piotrkowa do granic województwa mazowieckiego zostanie przebudowana na drogę ekspresową.

Oprócz uruchomienia sygnalizacji na skrzyżowaniu w Meszczach zamontowano także w jego pobliżu fotoradar. Decyzja nie jest przypadkowa. Kierowcy jadący, a raczej pędzący przez to miejsce powodują często wypadki. Ustawienie fotoradaru ma tę sytuację zmienić. 

Uwagi i spostrzeżenia związane z funkcjonowaniem nowej sygnalizacji można wysyłać drogą mailową na adres tjanikowski@lodz.gddkia.gov.pl
  


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (1)

Przypominamy o ciszy wyborczej. Wszystkie komentarze są moderowane.

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Piotrkowianin ~Piotrkowianin (Gość)19.08.2008 11:10

Ja bym napisał: "w Piotrkowie Trybunalskim - Meszczach", bowiem od ponad 20 lat Meszcze są częścią miasta.
Można też było napisać: "na skrzyżowaniu ul. Wolborskiej z DK8 (ul. Trybunalską)".

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat