Świętowali Niepodległość

Region Środa, 11 listopada 20201 3877
Panująca pandemia spowodowała, że obchody Narodowego Święta Niepodległości w całym kraju przybrały charakter symboliczny. Podobnie było w gminie Moszczenica, gdzie w kilku miejscach upamiętniono 102. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

Kwiaty i znicze pojawiły się w kilku miejscach, związanych w gminie z męczeńską walką o Polskę. Starosta piotrkowski Piotr Wojtysiak oraz delegacja moszczenickiego samorządu z wójtem Marcelim Piekarkiem na czele złożyli kwiaty pod tablicami upamiętniającymi 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę oraz ofiary zbrodni katyńskiej, znajdującymi się na budynku Szkoły Podstawowej im. św. Stanisława Kostki w Moszczenicy. Wiązanki złożyli również harcerze z 86 PDH Knieja im. Stefana Karaszewskiego pod pomnikiem swojego patrona, delegacja Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu pod obeliskiem upamiętniającym 100-lecie Odzyskania Niepodległości oraz przedstawiciele Stowarzyszenia „Wspólnie dla Gminy Moszczenica”, którzy oddali hołd ofiarom masowej egzekucji z 2 lipca 1940 roku, do której doszło na terenie Moszczenica-Las.

 

 


Zainteresował temat?

4

1


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość_guest ~gość_guest (Gość)12.11.2020 06:47

Dziękuję Panie Wójcie za kultywowanie tej pięknej tradycji.
Do "redakcji": w Moszczenicy nie ma Gminnego Domu Kultury

41


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat