Święto w szkole. Minister w Bujnach

ePiotrkow Środa, 21 czerwca 201799 34219
Szkoła Podstawowa w Bujnach ma już swojego patrona. Podstawówka będzie nosić imię Lecha Kaczyńskiego. Środowe uroczystości w gminie Wola Krzysztoporska rozpoczęto od mszy świętej. Później uczniowie, rodzice, nauczyciele, mieszkańcy, przedstawiciele władz przeszli przed budynek szkoły, gdzie odsłonięto pomnik poświęcony patronowi.

Ładuję galerię...

W budynku szkoły odsłonięto z kolei portret prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Poza środowiskiem szkolnym w uroczystościach uczestniczyli m.in. przedstawiciele władz powiatu i gminy, posłanka Anna Milczanowska, minister obrony narodowej Antoni Macierewicz, wojewoda łódzki Zbigniew Rau, łódzki kurator oświaty Grzegorz Wierzchowski czy radni Piotrkowa.

 

- To historyczne wydarzenie, do którego zapewne będą wracać przyszłe pokolenia – powiedział wójt gminy Wola Krzysztoporska Roman Drozdek. - Zdecydowana większość mieszkańców środowiska szkolnego wybrała na patrona Szkoły Podstawowej w Bujnach prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Jestem z tego powodu bardzo dumny, bo był to wyjątkowy człowiek, patriota, katolik.

 

Społeczność szkolna miała do wyboru dwie kandydatury na patrona: Janusz Korczaka i Lecha Kaczyńskiego. Wybrano prezydenta RP, a wybór ten potwierdziła – w drodze uchwały – Rada Gminy.

 

Trudno wyobrazić sobie lepszego patrona miejsca, gdzie wychowują się kolejne pokolenia Polaków – powiedział z kolei minister Macierewicz. - Warto pamiętać wspaniałe przemówienie Lecha Kaczyńskiego poświęcone tajnej oświacie. Prezydent bardzo dobrze i głęboko znał historię Polski. Przywiązywał ogromną wagę do funkcji nauczyciela jako tej osoby, która przekazuje nie tylko wiedzę, ale i wartości, kształtuje duszę młodego pokolenia.

 

 

(as/jk)


Zainteresował temat?

13

14


Komentarze (99)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

divemaster ~divemaster (Gość)21.06.2017 16:04

Bardzo ładna ta Blondynka z pocztu sztandarowego.

31


niezrzeszona ~niezrzeszona (Gość)01.07.2017 20:40

Ale fausz i obołuda!!! na pierwszych planach sami PO-wcy! a Ten co trzyma sztandar - jawnie się określa jako przeciwnik obecnej władzy! Ale obłuda!! płakać się chce że taka obłuda jest wszędzie nawet w trakcie takiej uroczystości i wśród nauczycieli. I tacy uczą czyjeś dzieci, OBŁUDNICY!!!

01


veder ~veder (Gość)29.06.2017 09:12

To co napisał Sadurski w swoim felietonie plebs dorwał się do władzy.

10


gosc ~gosc (Gość)28.06.2017 10:17

wójt to niech się lepiej weźmie za porządki w szkołach

11


abc ~abc (Gość)25.06.2017 18:48

Lech Kaczyński przebił się kanonu bohaterów narodowych.

33


PAweł ~PAweł (Gość)27.06.2017 10:35

dlaczego wszyscy mają takie smutne miny? nie cieszą się z przybycia p. ministra, z nazwy szkoły? Jak to?

51


Pitero ~Pitero (Gość)27.06.2017 10:32

Jak przypodobać się obecnej władzy? Zaproś Macierewicza na odpust, nadaj nazwę ulicy imieniem i nazwiskiem matki Kaczyńskich i stołki zachowane.

71


-uczestnik uroczystości ~-uczestnik uroczystości (Gość)22.06.2017 20:35

widzę, że najwięcej mówią ci, którzy sami nie mają nic do zaoferowania, z niczego się nie cieszą i jeszcze próbują odebrać satysfakcję tym, którzy podejmują różne wyzwania;
zamiast zionąć takim jadem, pokazać, co się potrafi zrobić - startować w wyborach, uszanować ich wynik, wykazywać inicjatywę w lokalnych środowiskach, a wszędzie jest dużo do zrobienia;
co do uroczystości - uczestniczyłam w niej, doceniam wkład pracy wszystkich organizatorów i jeszcze raz gratuluję.
Do szkolnej społeczności - możecie być dumni z takiego przedsięwzięcia- niezapomniane przeżycia, serdeczność i gościnność Gospodarzy!

68


adrem ~adrem (Gość)23.06.2017 19:38

panie Drozdek polityka panu do głowy uderzyła, zamiast porządna praca samorządowca.

73


prawie z za miedzy ~prawie z za miedzy (Gość)22.06.2017 08:56

Wójt-właściwy człowiek na właściwym miejscu.

69


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat