Święto aikido w Piotrkowie

ePiotrkow Sobota, 23 listopada 20196 6317
To nie tylko sztuka walki, to styl i filozofia życia. Pod znakiem aikido upływa weekend w Piotrkowie Trybunalskim. Swoje 15. urodziny świętuje bowiem piotrkowski Klub Aikido Aikikai.

Ładuję galerię...

Właścicielami piotrkowskiego klubu aikido są Marta i Michał Wąsowie, a specjalne seminarium poprowadził Sensei Masahiro Taniguchi 6 dan z Japonii. - Tak naprawdę świętujemy już od wczoraj, a jubileuszowy będzie cały rok – powiedział nam Michał Wąs, z którym rozmawialiśmy tuż po zejściu z maty w piotrkowskiej hali Relax. - Sensei przyjechał do nas już w piątek, pokazaliśmy mu Podklasztorze, Stare Miasto, Zamek Królewski, oprowadzała nas Agnieszka Warchulińska, której serdecznie dziękujemy. Dziś na macie treningowo, ale również świątecznie. Kiedy wszyscy zejdziemy z maty, będziemy świętować tradycyjnie – biesiadować przy stole.

 
Przez ostatnie lata klub wyszkolił ok. 1000 osób, dorobił się 10 czarnych pasów, dziś z Martą i Michałem trenuje 170 osób w wieku od lat 4 do 73. Rotacja ćwiczących jest duża, bo aikido jest bardzo wymagające. - Na macie jest bezpiecznie i przyjemnie, uczymy się bezpiecznie upadać i to jest dla nas podstawa. Nie przypominam sobie żadnej poważniejszej kontuzji u nas w klubie – mówi Michał Wąs. - Odłóż smartfona, bo Cię będzie szyja bolała, przyjdź do nas poćwiczyć, będziesz się lepiej czuł. Każdy ruch jest dobry, bo kiedy człowiek się rusza, poprawia się krążenie, zachęcamy więc do wszelkiej formy ruchu, a do aikido szczególnie – tak Wąsowie zachęcają tych, którzy mają ochotę rozpocząć przygodę ze sztukami walki.

 
Jak podkreślają właściciele piotrkowskiego klubu aikido, tak jak większość sztuk walki, niesie ze sobą filozofię, zazwyczaj jest ona podobna – to szacunek dla drugiego człowieka, praca i pokora.


Zainteresował temat?

4

1


Komentarze (6)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)29.11.2019 22:55

Aikidofan akurat Sensei tłumaczył po polsku, ponieważ dawno temu mieszkał przez jakiś czas w Polsce ????

10


gość ~gość (Gość)29.11.2019 18:05

Gienek masz rację. Kwestia tylko co chciałeś przez swój komentarz powiedzieć? Masz złoty środek zawsze skuteczny w sytuacji spotkania bandyty? Jak tak to proszę oświeć nas.

00


gienek ~gienek (Gość)25.11.2019 08:05

zabawa w przewracanki, możesz mieć 11 danów w aikido dopóki nie dostaniesz w nos

22


gość ~gość (Gość)24.11.2019 13:35

Do Fana...
mogłeś zaoferować pomoc. Znam Japoński i proszę - jestem do dyspozycji.
A najprościej zadzwoń do Pana Michała lub Pani Marty i zapytaj.
Nie ujadaj nad klawiaturą.

23


gość ~gość (Gość)23.11.2019 21:10

Znasz takie coś jak translator?

11


aikidofan ~aikidofan (Gość)23.11.2019 19:54

z ciekawości zapytam w jakim języku odbywała się komunikacja z Sensei Masahiro Taniguchi?

21


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat