Święto Miodu 2017 [GALERIA]

ePiotrkow Niedziela, 23 lipca 20175 11344
Akcesoria pszczelarskie, miód akacjowy, gryczany, lipowy i kwiatowy, miody pitne (w tym Trybunalski Trójniak w ogromnej, pięciolitrowej butli) , ziołomiody, czyli zioła zakonserwowane przez pszczoły, syropy, soki czy kawa po królewsku. Dosładzana - a jakże - miodem. Do godziny 19:00 w Rynku Trybunalskim wszystko to będzie można obejrzeć i - oczywiście - nabyć. Po raz trzeci w Piotrkowie obchodzimy Święto Miodu.

Ładuję galerię...

Uroczystość rozpoczęła się od przemarszu orkiestry i członków Rejonowych Kół Pszczelarzy z regionu do Centrum Idei "Ku Demokracji", gdzie odprawiono mszę świętą z udziałem księdza biskupa Ireneusza Pękalskiego.  - Przynosimy produkty pszczół i pszczelarzy. Miód, świece woskowe. Przychodzimy tutaj razem ze św. Ambrożym, by za jego pośrednictwem dziękować Bogu za dotychczasowe łaski i prosić o błogosławieństwo. Pszczoła w Piśmie Świętym jest określana jako stworzenie Boga, a ich produkty nazywane są Bożą Apteką - mówił przed nabożeństwem prezes Rejonowego Koła Pszczelarzy w Piotrkowie, Piotr Robaszek.

 

Po Eucharystii przyszedł czas na wykład o leczniczych właściwościach pyłku i pierzgi. Po południu w Rynku Trybunalskim wystąpią także lokalne zespoły - kapela Spod Dębu, Jacy Tacy Moszczeniacy, Pasjonatki, Koraliki i Miejska Orkiestra Dęta. Pszczelarze i lokalni wystawcy, pytani, czego im życzyć, odpowiadają zdecydowanie: - Pełnych beczek miodu i zdrowych pszczół.

 

Relacji z obchodów Święta Miodu w Piotrkowie - w tym rozmów z lokalnymi przedsiębiorcami i pszczelarzami - posłuchacie na antenie Strefy FM w poniedziałkowym programie "Reporterskim tropem" o 14:30. 

 

 


Zainteresował temat?

5

2


Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

klemens ~klemens (Gość)17.08.2017 17:08

A po co tam ci panowie w sukienkach?

01


ares1 ~ares1 (Gość)23.07.2017 20:34

Dlaczego na zdjęciach nie widać w ogóle młodzieży tylko kwiat Piotrkowa???

62


Stały bywalec ~Stały bywalec (Gość)23.07.2017 23:13

To święto produkujących miód miód czy władz i orkiestry?

72


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat