Święto Flagi w piotrkowskim przedszkolu

ePiotrkow Piątek, 27 kwietnia 201811 5702
Uczucia patriotyczne i szacunek do symboli narodowych warto pielęgnować od najmłodszych lat. Wiedzą o tym także dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 20 w Piotrkowie Trybunalskim, które przygotowały przedstawienie słowno-wokalne z okazji Święta Flagi.

Ładuję galerię...

- Nasza flaga jest biało-czerwona, czasem jest na niej godło z białym orłem - opowiadały chórem dzieci i przyznały, że spośród pieśni patriotycznych najbardziej podoba im się hymn Polski.

Podczas przygotowanego przez nie spektaklu nie zabrakło znanych wierszy i piosenek. Aneta Niewęgłowska, wychowawca grupy zaangażowanej w akademię, nie kryła dumy. - Dzieciaki chętnie uczestniczyły w przygotowaniach, szybko opanowały wiersze. Hymn Polski poznały już wcześniej, więc teraz wystarczyła tylko mała powtórka. Najwięcej problemów sprawiła im czwarta zwrotka, najrzadziej śpiewana i pełna słów, których znaczenie musiałam wyjaśniać. Myślę jednak, że dzieciaki wystąpiły przepięknie.

Uczestnictwo w tego typu przedstawieniach to dla najmłodszych żywa lekcja patriotyzmu i okazja do poznania historii kraju.
- Moi podopieczni bardzo lubią opowiadania i książki, w które wplecione są elementy historii. Staram się przekazywać im jak najwięcej wiedzy, bo to zaprocentuje w przyszłości - podsumowała nauczycielka.


Zainteresował temat?

5

1


Komentarze (11)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

iRBis iRBisranga28.04.2018 00:36

Ręce opadają. Kto te dzieciaki tego nauczył?????
Polska FLAGA jest biało-czerwona. Tak jest opisana w konstytucji i ustawie.
Wszelkie dodatki - np. orzeł - sprawiają, że przestaje to być nasza flaga. Owszem, nadal są to nasze barwy, nasze godło. Tak wygląda bandera polskich statków. Ale flaga jest tylko jedna, i tylko w takiej postaci: biały na górze, czerwony na dole, podział równo na pół.

13


gość ~gość (Gość)03.05.2018 17:56

Polecam to przedszkole. A przedstawienie- wzruszające, łezka w oku się kręciła.

00


obłudnik ~obłudnik (Gość)30.04.2018 21:22

super dzieci super pani dyrektor polecam serdecznie moje dziecko czuje sie lepiej niz w domu

00


dm ~dm (Gość)28.04.2018 16:52

Super dzieciaki! Wielkie brawa!!!

20


gość ~gość (Gość)28.04.2018 15:05

Trzeba było Macierewicza zaprosić - on lubi takie patriotyczne lansy!A swoją drogą szkoda dzieci- pewnie by wolały inną , bardziej bliską im tematykę a nie jak za komuny - tłuczenie czegoś o czym pojęcia nie mają!Przyjdzie na to czas w szkole!

02


gość ~gość (Gość)27.04.2018 20:27

Super dzieciaki !!!!
Szkoda tylko ,że #KrzysztofChojniak,który został zaproszony na to przedstawienie tak pięknie olał sprawę i nie przyszedł .
Zastępca też nie mail czasu dla dzieci .
Żenada

61


Magda patriotyczna ~Magda patriotyczna (Gość)27.04.2018 17:25

Super gratulujemy przedszkolakom z 20. Jesteście wielcy

40


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat