Świetny początek sezonu zapaśników AKS

AKS Piotrków Poniedziałek, 08 lutego 20210 3173
Zapaśnicy Atletycznego Klubu Sportowego świetnie zainaugurowali starty w nowym roku. Kadetki piotrkowskiego klubu wywalczyły w sobotę w Karlinie cztery medale Pucharu Polski, a Magomedmurad Gadżijew tego samego dnia triumfował w zawodach Pucharu Polski w stylu wolnym, które odbyły się w Miliczu.

Ładuję galerię...

W Pucharze Polski kadetek, pierwszych tegorocznych zawodach w Polsce w zapasach kobiet, wzięło udział sześć zawodniczek AKS i aż pięć dotarło do strefy medalowej. Ostatecznie piotrkowianki wywalczyły cztery krążki. Pod znakiem ich całkowitej dominacji przebiegła rywalizacja w wadze 43 kg, w której na podium stanęły trzy zapaśniczki AKS – trzecie miejsce zajęła Julia Dolna, natomiast w finale doszło do niecodziennej sytuacji, ponieważ o złoty medal walczyły siostry Wiktoria i Kinga Jaroniek. Wygrała dwa lata starsza Wiktoria, reprezentantka Polski. Czwartym medalem piotrkowianek w Karlinie było srebro Kariny Dolnej w kategorii 61 kg.


- Zawsze dobrze jest rozpocząć nowy sezon od tak udanego startu. To z jednej strony pokazuje, że okres świąteczno-noworoczny był należycie przepracowany, a z drugiej bardzo dobrze nastraja przed kolejnymi występami – mówi Angelika Dytrych, trener kobiecej sekcji Atletycznego Klubu Sportowego. Warto podkreślić także jeszcze jeden fakt – dla Kingi Jaroniek i Julii Dolnej był to pierwszy start w starszej kategorii wiekowej kadetek. Skoro w debiucie wywalczyły medale, nie można patrzeć w przyszłość inaczej jak optymistycznie.


Od zwycięstwa w zawodach Pucharu Polski w kategorii 70 kg rozpoczął nowy sezon Magomedmurad Gadżijew, aktualny mistrz Europy i zdobywca Pucharu Świata. Piotrkowski zawodnik stoczył cztery walki, w finale pokonując Węgra Daniela Antala, z którym wygrał także podczas grudniowego Pucharu Świata w Belgradzie. Zawody w Miliczu to dla niego dobre przetarcie przed rywalizacją o awans na Igrzyska Olimpijskie. Gadżijew będzie miał dwie szanse na wywalczenie przepustki do Tokio: europejski (18-21 marca, Budapeszt) lub światowy (29 kwietnia – 2 maja, Sofia) turniej kwalifikacyjny.


Zainteresował temat?

3

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat