Święta w regionie nie będą białe

ePiotrkow Piątek, 22 grudnia 20176 3790
Niestety, wiele wskazuje na to, że w tym roku święta nie będą białe. Prognozy pogody nie pozostawiają złudzeń i nie nastrajają optymizmem - jeśli cokolwiek ma padać, to tylko i wyłącznie słaby deszcz.
fot. unsplash.com

Choć astronomiczna zima nadeszła w czwartek, to zdecydowanie nie wygląda tak, jak byśmy sobie tego życzyli przed zbliżającymi się świętami - jest (i będzie) pochmurno, śnieg stopniał i już nie pada, a temperatura cały czas oscyluje wokół dwóch, trzech stopni.

 

 

Praktycznie wszystkie prognozy pogody, które przejrzeliśmy niemal całkowicie wykluczają, że biały puch zaskrzypi nam pod stopami. Według różnych zapowiedzi śniegu w powiecie piotrkowskim możemy spodziewać się jedynie w sobotę... I jeśli już się pojawi, to raczej w towarzystwie deszczu.. Plus (albo minus, zależnie od tego czy tolerujecie mróz) jest taki, że temperatura odczuwalna, między innymi ze względu na wiatr, będzie o wiele niższa.  Wyż znad Atlantyku, który przyczynił się w ostatnich dniach do znacznego ochłodzenia i opadów śniegu, opuścił już Polskę. Teraz do kraju z północnego zachodu napływają masy ciepłego powietrza.  

 

 
Tym, którzy świąt bez śniegu sobie nie wyobrażają, pozostaje jedynie trzymać kciuki... By natura spłatała im figla. 
 
A o to prognoza na święta Zdzisława Cyganiaka, obserwatora przyrody, który przedstawił ją na antenie Radia Strefa FM.
 
 
 
 
 
 

Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (6)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)23.12.2017 00:55

a pewnie jak zawsze prawoslawni w styczniu beda miec snieg na ich Boze Narodzenie :))

10


Witek ~Witek (Gość)22.12.2017 17:19

Nie ma normalnej zimy i lata od wielu lat za sprawą chemitrals bo opryskują niebo na całym świecie i trują nas przy okazji ale rząd i media uderzają w Kowalskiego bo zimą napali w piecu . Co za obłuda i kłamstwa na temat rzekomego ocieplenia klimatu . To ONZ i NATO odpowiada za trucie ludzi na ziemi.

24


talibantwister ~talibantwister (Gość)22.12.2017 13:19

narkomani nie maja takich problemow, dla nich swieta zawsze sa biale

23


Zbyniu ~Zbyniu (Gość)22.12.2017 11:46

Ja to się cieszę byle czym.

32


Słuchaczka radia ~Słuchaczka radia (Gość)22.12.2017 11:41

Fajnie że w radio wpadli na pomysł czytania "Opowieści wigilijnej". Ale niektórzy z pracowników i przyjaciół radia to w ogóle nie potrafią ładnie, a nawet poprawnie czytać. Jakby nie wiedzieli co czytają. Szkoda, bo odbiór lektury dużo na tym traci.
Pewnie mój komentarz nawet nie zostanie wyświetlony, no bo przecież nie jest zgodny z nową linią tego pożal się boże forum ;))

51


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat