Święta Bożego Narodzenia nas stresują?

Strefa FM Niedziela, 23 grudnia 20121 1329
Według psychiatrów Święta Bożego Narodzenia są jednym z najbardziej stresujących wydarzeń w życiu człowieka. - Możemy ten stres zminimalizować, wszystko zależy od naszego podejścia - mówi Agnieszka Piątek, psycholog.

- Marzenia odbiegają od rzeczywistości i konfrontacja z nią nas boli. Boże Narodzenie to święta rodzinne. Pragniemy kogoś bliskiego, a okazuje się, że przez cały rok pracowaliśmy po to, żeby się nie udało. Warto zmienić nastawienie. Reklamy pokazują wszystko w superlatywach. Powinniśmy więc zrozumieć, że to świat iluzji, a łatwiej będzie nam przejść przez okres świąt – wyjaśnia Anna Piątek.

A zatem nie dajmy się zwariować, wszystko w naszych rękach.

(Strefa FM)


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Kamil ~Kamil (Gość)24.12.2012 08:12

To jak, Agnieszka Piątek czy Anna Piątek, bo są dwie osoby wymienione w tekście? Swoją drogą tak jest ze wszystkimi świętami, ciągły brak czasu, dużo roboty, a to prowadzi do kłótni. Wrzućmy na luz trochę, przecież co roku się udaje mimo, iż słyszymy, że "nie wyrobię się".

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat