„Świerszczykowe wierszyki”, czyli Wojewódzki Dzień Dziecka w Łódzkim Domu Kultury

ePiotrkowŁódzkie Poniedziałek, 03 czerwca 20190 1554
W sobotę 1 czerwca w Łódzkim Domu Kultury odbył się finał Wojewódzkiego Ekologicznego Dnia Dziecka z Literaturą i Sztuką - 48. Świerszczykowe Wierszyki 2019. W wydarzeniu wzięło udział blisko 300 dzieci w wieku 7-11 lat z województwa łódzkiego.

Uczestnicy spróbowali swoich sił w konkursie recytatorskim i trzech konkursach plastycznych. Łącznie wręczono przeszło 200 nagród, w tym nagrody Grand Prix. Projekt, którego realizacja trwa od marca angażuje setki dzieci ze wszystkich regionów województwa. – W Łódzkim Domu Kultury od lat kładziemy nacisk na edukację artystyczno-ekologiczną. Na terenie województwa prowadzimy kilka projektów, które angażują dzieci i uczą postawy proekologicznej – mówi dyrektor ŁDK Jacek Sokalski. W finale wziął udział również Wojciech Miedzianowski – Prezes WFOŚiGW w Łodzi.

 

W rywalizacji wzięły udział dzieci w wieku 7-11 lat z Łodzi i województwa łódzkiego w następujących kategoriach:

  • Konkurs Recytatorski o tematyce przyrodniczej "Świerszczykowe wierszyki"
  • Konkurs Plastyczny "Mały przyrodnik"
  • Konkurs Plastyczny na ilustracje do zbioru wierszyków ekologicznych Elżbiety Gorzkiej-Kmieć pt. "EKOzmartwienia pingwina Tolusia"
  • Konkurs Plastyczny "ART!UPCYCLING - rzeźba

Poza konkursami na uczestników czekały dodatkowe atrakcje. Teatr Króla zaprezentował spektakl ekologiczny pt.: „Tajemnica Pana Jednorożca” natomiast Łódzkie Stowarzyszenie Akwarystów i Terrarystów przygotowało liczne warsztaty i konkursy.

W konkursie plastycznym na ilustrację do zbiorów wierszyków o tematyce ekologicznej autorstwa Elżbiety Gorzkiej-Kmieć pt.: EKO zmartwienia pingwina Tolusia” nagrody Grand Prix otrzymali: Julia Jóźwiakowska, Tosia Fei, Bernarda Woźnica, Hubert Smyczka, Eliza Nowakowska, Zofia Chrustowska, Julia Błoch, Oktawiusz Karp i Magdalena Olasik z Ujazdu, Aleksandra Grzywny z Kodrębia, Krzysztof Stasiak i Oliwia Śliwa ze Strykowa oraz Jan Kapka z Popowa Głowieńskiego.

W konkursie plastycznym o tematyce przyrodniczej pt. "Mały przyrodnik" nagrody Grand Prix otrzymali: Jerzy Ulański z Bukowca, Maciej Włodarczyk z Lgoty Wielkiej, Wiktoria Wiśniewska ze Złoczewa, Julia Smakowska z Grabowca i Patrycja Pewniek z Wiśniowej Góry. Nagroda specjalna w postaci tła plakatu do przyszłorocznej edycji projektu została przyznana Jerzemu Ulańskiemu.

Nowością w 48. edycji Świerszczykowych wierszyków było zorganizowanie konkursu plastycznego "ART!UPCYCLING" w kategorii rzeźba. Nagroda za najlepszą pracę została przyznana Jakubowi Gontarkowi z Bukowca.

W konkursie recytatorskim nagrody Grand Prix otrzymali: Jan Ilski, Filip Gałaj, Magdalena Wojtczak, Aleksandra Kiems, Antoni Kadliński, Leon Pluciński, Milena Frątczak, Milena Dworzyńska-Frydrych, Karol Szlenkierow i Maja Belina.

Patronat nad wydarzeniem sprawuje Grzegorz Schreiber Marszałek Województwa Łódzkiego. Projekt dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

 
Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie:  http://www.ldk.lodz.pl/aktualnosci-a3/swierszczykowe-wierszyki-czyli-wojewodzki-dzien-dziecka-r4576

 

materiał ŁDK


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat