Święcenie pokarmów

ePiotrkow Sobota, 26 marca 20165 5406
Dziś Wielka Sobota. W Kościele Katolickim w tym dniu tradycyjnie błogosławi się pokarmy na stół wielkanocny.

Ładuję galerię...


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Obserwator DWA ~Obserwator DWA (Gość)26.03.2016 10:56

Proszę mi wyjaśnić: cale moje życie uczono mnie,że po zjedzeniu dzisiaj poświęconych pokarmów POSTU JUŻ NIE MA.Rano w telewizji jeden z proboszczów mówił,że POSTU NIE MA OD JUTRA, nie ważne przy tym czy jadło się święcone czy też nie. Jak to jest naprawdę.Może to znowu była wina ówczesnych rządzących, a teraz jest inaczej.

23


ja poszczę ~ja poszczę (Gość)26.03.2016 13:11

W Wielką Sobotę post paschalny. Kościół wraca do praktykowania postu paschalnego. W Wielki Piątek katolików obowiązuje post ścisły natomiast w Wielką Sobotę, aż do Wigilii Paschalnej Zmartwychwstania Pańskiego wierni są zachęcani do zachowania tzw. postu paschalnego. Powstrzymują się wówczas od spożywania pokarmów mięsnych.
Różnica pomiędzy postem pokutnym, praktykowanym w okresie Wielkiego Postu, w Środę Popielcową i w każdy piątek a postem paschalnym, praktykowanym w dwa dni Triduum Paschalnego - Wielki Piątek i Wielką Sobotę, choć na pierwszy rzut oka niczym się one nie różnią, polega na tym, że post pokutny ma walor pasyjny, stanowi akt współcierpienia z Chrystusem za grzechy. Natomiast post paschalny stanowi element przygotowania do świętowania misterium paschalnego Chrystusa i jest realizacją jego wskazań zawartych w wypowiedziach odnotowanych przez ewangelistów.
źródło: http://kosciol.wiara.pl/doc/1505493.W-Wielka-Sobote-post-paschalny

32


abc ~abc (Gość)26.03.2016 11:41

A mnie się wydaje, że święcone je się na śniadanie wielkanocne, po rezurekcji. Dopiero po podzieleniu się święconym i złożeniu sobie życzeń rozpoczyna się właściwe śniadanie.

132


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat