Światowy Dzień Bez Tytoniu z piotrkowskim sanepidem

Strefa FM Środa, 30 maja 20181 3274
Światowy Dzień Bez Tytoniu już w czwartek. Piotrkowski sanepid postanowił uczcić ten dzień nieco wcześniej. 25 maja otwarty został punkt konsultacyjno-informacyjny dla osób palących w NZOZ „Hipokrates”, zaś 30 maja odbyło się spotkanie informacyjno-edukacyjne z młodzieżą w ZSP nr 6.

Ładuję galerię...

Światowa epidemia tytoniu zabija każdego roku ponad 7 milionów ludzi, z czego blisko 900 tysięcy to osoby niepalące umierające z powodu biernego palenia - Z okazji dnia bez tytoniu zorganizowaliśmy akcje mające na celu podkreślenie negatywnego wpływu dymu tytoniowego i nikotyny na zdrowie człowieka. Spotkaniom towarzyszyły pomiary tlenku węgla w wydychanym powietrzu. Wśród młodzieży są osoby niepalące, ale niepokojące jest to, że u wielu uczniów odnotowaliśmy najwyższe wyniki. Te dane świadczą o tym, że młode organizmy są już zatrute czadem. Na wynik wpływ ma zarówno palenie czynne, jak i bierne. Koniecznie musimy uświadamiać ludzi o tym, jaki wpływ na ich zdrowie ma tytoń. Jest to ważne szczególnie dla młodzieży, która nie zdaje sobie sprawy z tego, że na to co będzie w przyszłości pracują już dzisiaj. Jeżeli teraz palą to wiadomo, że ich dzieci będą alergiczne, astmatyczne i mogą mieć problem z nauką i skupieniem uwagi- powiedziała Wiesława Kozińska, kierownik Sekcji Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Piotrkowie. 

 

Pomimo znanych szkodliwości palenia tytoniu dla zdrowia, wiedza na ten temat wśród społeczeństwa jest niewielka - Wielu uczniów pali papierosy i może nie do końca wie jakie niesie to konsekwencję. W naszej szkole nie po raz pierwszy zorganizowany został taki wykład, co bardzo mnie cieszy. Być może z czasem coraz więcej osób rzuci palenie - powiedział Arkadiusz Krawczyk z ZSP nr 6.

 

Tegorocznym tematem obchodów Światowego Dnia bez Tytoniu jest „Tytoń i choroby serca”.


Zainteresował temat?

0

1


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

romka-s ~romka-s (Gość)30.05.2018 20:16

ta pani nie ma żadnej siły przekonywania, takie pierdum pierdum, pierwszy z ulicy to samo by mówił

10


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat