"Światło i kolor". Od piątku nowa wystawa w piotrkowskim ODA

Środa, 08 maja 20190 1606
Ośrodek Działań Artystycznych zaprasza na wystawę malarstwa autorstwa Anikó Sárközi pt. "Światło i kolor". Węgierka od lat obserwuje rzekę Litawę i powierzchnię jej wody, w swojej małej ojczyźnie, wyspie Szigetköz i mieście partnerskim Piotrkowa - Mosonmagyaróvár.

Jest wiele sposobów poznawania - można to robić wędkami i sieciami rybackimi, można to robić sportami wodnymi i pływaniem, można robiąc zdjęcia i filmy, zawodowo lub po prostu dla przyjemności.


Malarz - którego praca jest rodzajem radości - zaczyna eksplorować, a nawet zanurzać się w swoich pędzlach i kolorach, tak jest od wieków. Rodzina malarska jest, jak wiemy, duża, z bliższymi i dalszymi więzami rodzinnymi, choć nie w sensie genetycznym. Anikó Sárközi wydaje się spokrewniona intelektualno-duchownie z impresjonistami, którzy półtora wieku temu głosili chwytanie chwil, uczty światła i koloru na płótnie.


Anikó Sárközi w ostatnich latach, przygląda się dokładnie, uporczywie analizuje szczegóły, czasem lirycznie, czasem z wyrazistą empatią, by dać świadectwo misji i siły malarstwa w XXI wieku, tym którzy wątpią w sens jego istnienia.

 


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat