Światła przy ul. Krakowskie Przedmieście. Prace rozpoczęte

ePiotrkow Poniedziałek, 04 grudnia 201734 10315
Ruszyły pierwsze prace, związane z uruchomieniem sygnalizacji świetlnej przy przejściu dla pieszych na skrzyżowaniu al. Kopernika i ulicy Krakowskie Przedmieście. Instalacja ma być gotowa najpóźniej 20 grudnia.

O planach uruchomienia świateł magistrat poinformował mniej więcej w połowie października. Instalacja masztu ze światłami ma być odpowiedzią na uwagi i apele mieszkańców, jak i reakcją na częste wypadki z udziałem pieszych i bliskie sąsiedztwo dwóch szkół (z tą opinią zgadzają się również mieszkańcy, których spytaliśmy o to w sondzie). 

 

Za realizację zadania odpowiedzialna jest firma F.H.U. Macuga z Sieradza. Podwykonawcę wyłoniono, rzecz jasna, w przetargu. - Termin zakończenia prac to 20 grudnia. Z informacji, uzyskanych od wykonawcy wiem, że materiały niezbędne do realizacji, w tym maszty nad jezdnią, mają pojawić się około 15 grudnia. Wykonawca deklaruje, że w tym terminie się wyrobi. Pozostaje później tylko załatwienie formalności z zakładem energetycznym - tłumaczy Ryszard Żak z piotrkowskiego ZDiUM-u. 

 

Instalacja przy przejściu dla pieszych ma stanowić tzw. sygnalizację wzbudzaną, czyli uruchamianą specjalnym przyciskiem. Jeśli pieszy go nie wciśnie, zielone światło na przejście się nie włączy. Tego typu mechanizm funkcjonuje przy wielu innych przejściach w Piotrkowie (np. przy Armii Krajowej/Słowackiego).


Zainteresował temat?

10

2


Komentarze (34)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)04.12.2017 16:02

Gdyby miasto szukało taniego sposobu na zrobienie gdzieś świateł. Przy wyjeździe z Focusa na ul Słowackiego jest sygnalizacja świetlna, której jedynym zadaniem jest ...pulsowanie na pomarańczowo. Przecież można toto zdemontować i założyć tam gdzie jest potrzebne.

228


mediataka ~mediataka (Gość)04.12.2017 15:53

szybciej przejade rowerem nie jadac na sile, niz samochodem przez piotrkow

166


Tolek ~Tolek (Gość)04.12.2017 21:48

Światła na przejściu Al.Kopernika-Krakowskie Przedmieście to pikuś z tym co zrobili na Energetyków.Uwaga kierowcy.
Postawili nowe znaki i obecnie cała ul,Energetyków jest z pierwszeństwem czyli na wprost od ul.Malinowej.Teraz jadąc ul. Energetyków mijamy ul.Malinową mijamy po prawej stronie kilka chałupek i pole.Ul.Malinowa była i jest ulicą przelotową,można dojechać np.do Rokszyc,lub dojechać do miasta w jedną lub drugą stronę.Jadąc codziennie ul.Malinową przez ostatni miesiąc nie spotkałem pojazdu jadącego ul.Energetyków od strony szczerego pola i chałupek.Ekspert z UM który to wymyślił to fachowiec w tej dziedzinie na skalę światową.Nawet nie myślałem że takich mamy w naszym mieście,zapomniał tylko postawić znaków <Uwaga zmiana organizacji ruchu>Postaram się żeby za to odpowiedział.

46


mom ~mom (Gość)05.12.2017 05:39

Zbliżają się wybory, partie się jednoczą i nadszedł czas na działanie Magistratu. Kolejne nieprzemyślane lub przemyślane posunięcie. Odchodzą doradcy -marionetki- i jak był marazm Miasta, nadal pozostaje i się pogłębia, Najprościej tworzyć sztuczne problemy i udawać, że coś się dzieje. Miasto prosi się o kompleksową przebudowę organizacji ruchu na wszystkich ciągach komunikacyjnych. Jakie koszty generuje konserwacja i naprawy urządzeń sygnalizacji w skali m-ca czy roku ? ? ? ?

57


wojteeek ~wojteeek (Gość)04.12.2017 14:11

Piotrków będzie metropolią , przez miasto będziemy jechać niedługo 40 minut. mam nadzieję że przejście dla pieszych przed krakowskim przedmieściem będzie zlikwidowane, po co 2 przejścia na 100 m. bieżących.

1913


okok ~okok (Gość)04.12.2017 18:18

Co 50 metrów światła

168


obs. ~obs. (Gość)04.12.2017 17:50

A czy miasto ma jakiś pomysł na skrzyżowanie ulicy Moryca i trasy 91. Bo to ,że "dawno" wypadku tam nie było nie znaczy ,że jest bezpiecznie?

137


gość ~gość (Gość)05.12.2017 00:14

Inne miasta takie jak np. Łódź mogą się pochwalić jednymi z największych korków na świecie wiec dlaczego nie my? Od jakiegoś czasu w naszym kochanym mieście robi się wszystko aby zwiększyć korki super inteligentne światła które na armii krajowej robią korek do Kauflandu albo całe Sikorskiego stoi koło 15, 16 i teraz kolejne światła. Proponuję postawić na każdym przejściu światła i na każdym skrzyżowaniu w zimowe długie wieczory ludzie w domach na pradzie zaoszczedza bo będzie widnieje raz czerwono raz zielono, natomiast na bezpieczeństwo to nie wplynie

86


wojciech ~wojciech (Gość)04.12.2017 16:15

jeżeli będą aktywowanie tylko na żądanie przez pieszych i to w rozsądnych oknach czasowych to ok, bo tam czasami aż włos się jeży co robią kierowcy na pasach, szczególnie ci co są przejazdem przez Piotrków

106


luk ~luk (Gość)04.12.2017 15:47

Czy "sygnalizacja wzbudzana" funkcjonuje też na Sikorskiego przy przejściu do Auchan ?
Jeśli tak to średnio to działa. Noc, żywej duszy wokoło i zapala się czerwone dla samochodów.
Ja wiem, że chodzi o utrudnianie jak to tylko możliwe - bo żadnej logiki w tym nie ma.

2111


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat