Świąteczny weekend na sportowo

Sobota, 03 maja 2014, aktualizacja 04.05.2014 20:026
Przegrana Piotrkowianina, wygrane GKS Bełchatów i Omegi Kleszczów, remisy Concordii i Lechii Tomaszów tak w wielkim skrócie przedstawia się podsumowanie sportowej soboty. Bełchatowianie są o krok od ekstraklasy a Concordia sprawiła dużą niespodziankę remisując w Paradyżu z liderem IV ligi.
Trener GKS Bełchatów Kamil Kiereś ponownie chce wprowadzić swój zespól do ekstraklasy. Dzięki temu może się znaleźć wśród wyróżnionych w wielu plebiscytach. Trener GKS Bełchatów Kamil Kiereś ponownie chce wprowadzić swój zespól do ekstraklasy. Dzięki temu może się znaleźć wśród wyróżnionych w wielu plebiscytach.

W ekstraklasie piłki ręcznej Piotrkowian walczy o pozostanie w gronie najlepszych. Niestety w kolejnym meczu play out przegrał z najsilniejszym zespołem tej grupy, Zagłębiem Lubin 26-36.

Od początku spotkanie nie układało się po myśli drużyny z Piotrkowa. Do przerwy lubinianie prowadzili 21-14. W 42 minucie było już 26-17.

Bardzo emocjonujące było natomiast spotkanie Gwardia Opole – KPR Legionowo. Gospodarze prowadzili już 19-15 (w 36 min), ale z minuty na minutę lepiej zaczęli grać goście. Do ostatnich minut  nie było  wiadomo kto wygra to ważne także dla Piotrkowianina, spotkanie. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 27-27. Strata punktu przez Gwardię Opole to dobra wiadomość dla piotrkowian.

Na piłkarskim boiskach kolejny mecz wygrał GKS Bełchatów. Zawodnicy ze stolicy węgla brunatnego pokonali na własnym boisku GKS Tychy  3-1 po bramkach Łukasza Wrońskiego (26 min.), Damiana Szymańskiego (53 min.) i Michał Mak  (90+4 min.) . Wynik nie oddaje przewagi gospodarzy, którzy aż 9 krotnie wykonywali rzuty rożne (przy 0 dla gości). GKS Tychy kontaktową bramkę zdobył pod koniec spotkania (87 min. Paweł Smołka z karnego). Goście ze Śląska zarobili też czerwoną kartkę (88 min. M. Mączyński) GKS nadal jest liderem I ligi i tylko kataklizm mógłby spowodować, że bełchatowianie nie awansują do najwyższej klasy rozgrywkowej.

W III lidze Lechia Tomaszów zremisowała z Legią II Warszawa 1-1. Gole zdobyli: Michał Efir dla Legii (24 min.) i Mateusz Wieteska dla Lechii (samobójcza w 52 min.). Mechanik Radomsko przegrał w Kutnie z MKS 2-3 a Omega Kleszczów pokonało w Karczewie miejscowy Mazur 3-0 po golach Świstaka, Piotrowskiego i Zawodzińskiego.

W IV lidze Concordia po niespodziewanym remisie na własnym boisku z LKS Mierzyn 3-3, pojechała do Paradyża na spotkanie z liderem tabeli. I piotrkowianie przywieźli remis 0-0.

Spotkanie derbowe powiatu piotrkowskiego LKS Mierzyn – Włókniarz Moszczenica zostało przełożone ze względu na zalane boisko.

Lider klasy okręgowej rozgromił w niedzielę Skalnik Sulejów 6-0 (4-0). Trzy bramki zdobył Adrian Malicki, dwie Mariusz Zaor a jedną Marcin Krawczyk. Polonia ma 4 punkty przewagi nad Zjednoczonymi Bełchatów i 10 nad GUKS Gorzkowice (wygrana 4-2 z LKS w Woli Krzysztoporskiej).