Świąteczny koncert w piotrkowskim Muzeum

ePiotrkow Sobota, 20 grudnia 20080 1903
Dziś w salach piotrkowskiego Muzeum odbędzie się koncert "W nastroju świątecznym" Skarby muzyki romantycznej, podczas którego będzie można usłyszeć kolędy i pastorałki.

Wystąpi Magdalena Skawińska - sopran, Joanna Błażej-Łukasik - fortepian i Paweł Łukasik - altówka.
Początek spotkania o godz. 18.00 w Muzeum przy Pl. Zamkowym 4.

***

Magdalena Skawińska - sopran
Ukończyła Akademię Muzyczną w Bydgoszczy. Czynnie koncertuje w kraju i za granicą występując solowo i w zespołach oratoryjno - kantatowych i operowych. Bierze udział w licznych festiwalach i kursach mistrzowskich. Jej ulubionym repertuarem jest muzyka francuska. Występuje w Operze Paryskiej.
Joanna Błażej-Łukasik - fortepian i Paweł Łukasik - altówka
Absolwenci Akademii Muzycznej w Krakowie. Od 10 lat prowadzą żywą działalność artystyczną w Polsce i na terenie Europy (Anglia, Szkocja, Słowacja, Austria) koncertując jako soliści i kameraliści oraz biorąc udział w licznych festiwalach i dniach kameralistyki. Od 1995 r. tworzą duet fortepianowo - altówkowy mający w swym repertuarze muzykę z różnych krajów i epok. W swoim dorobku posiadają nagrania dla PR i TV. Paweł Łukasik zajmuje się ponadto lutnictwem. Gra na własnoręcznie wykonanym instrumencie.


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat