Sulejowianie przekazali sugestie projektantowi przedszkola

ePiotrkowRegion Niedziela, 25 kwietnia 202121 2372
Trwa projektowanie nowego budynku przedszkola w Sulejowie. W tej sprawie miejscy urzędnicy poprosili o opinię mieszkańców. W sulejowskim magistracie, przedstawiciele gminy przekazali następnie wykonawcy sugestie i uwagi, które zostaną uwzględnione w koncepcji branżowej obiektu. Propozycje sulejowian, takie jak większa powierzchnia na zieleń, również zostały przekazane projektantowi. Nowe przedszkole pasywne, które powstanie przy ulicy Opoczyńskiej będzie przede wszystkim bezpieczne, funkcjonalne oraz energooszczędne.

Ładuję galerię...

W spotkaniu oprócz projektanta Grzegorza Siergieja, wzięli udział m.in.: burmistrz Sulejowa Wojciech Ostrowski, jego zastępca Małgorzata Just oraz Renata Firmowska, dyrektor Samorządowego Przedszkola w Sulejowie.


- Powierzchnia użytkowa budynku będzie wynosić ok. 1600 m2. Będzie to obiekt dwukondygnacyjny o kształcie zbliżonym do kwadratu, ze względu na energooszczędność i optymalizację kosztów. Będzie się w nim znajdować sześć sal lekcyjnych z niezależnymi węzłami sanitarnymi, cztery na parterze i dwie na piętrze, każda o powierzchni ok. 70 m2. Oprócz tego na piętrze będzie się znajdować duża sala wielofunkcyjna o powierzchni ponad 100 m2, w której będzie można organizować spotkania czy spektakle, a w razie konieczności będzie ją można przedzielić ruchomą ścianką i stworzyć dwie dodatkowe sale lekcyjne. Będzie także część administracyjna i obsługowa. Teraz przystąpimy do stworzenia projektu budowlanego, żeby najpóźniej w lipcu złożyć wniosek o pozwolenie na budowę – wyjaśnia Grzegorz Siergiej, projektant budynku.


Budynek będzie otoczony zielenią z wieloma miejscami do zabawy na świeżym powietrzu, o co postulowali mieszkańcy oraz rodzice dzieci, uczęszczających do sulejowskiego przedszkola. Obiekt będzie też dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnością, które będą mogły m.in. skorzystać z windy przewidzianej w projekcie.


 - Zależy nam na utworzeniu strefy bezpieczeństwa, do której oprócz dzieci ich opiekunów i pracowników przedszkola, nie będzie miał dostępu nikt inny. Do takiej strefy, podobnie jak w obecnym przedszkolu, mógłby wejść opiekun dziecka, dysponujący specjalną kartą. Gdy przyłoży ją do czytnika, nauczycielka danej grupy od razu będzie wiedzieć, że po konkretne dziecko zgłosił się opiekun. To byłoby na pewno bardzo komfortowe rozwiązanie zarówno dla rodziców, jak i dla nauczycieli. Dzieciom na pewno spodoba się zaprojektowany w strefie szatniowej, plac zabaw. Oczywiście taki plac powstanie również przed budynkiem, ponadto z każdej sali na parterze będzie można bezpośrednio wyjść na zewnątrz. Zależy nam na tym, żeby dzieci czuły się w tym budynku jak najlepiej i chciały tam spędzać jak najwięcej czasu – podsumowała Renata Firmowska.

 

Uczestnicy spotkania przekazali projektantowi ostateczne uwagi, dotyczące m.in. zmian wewnątrz sal czy kolorystyki pomieszczeń.

 

Na budowę przedszkola Urząd Miejski w Sulejowie, otrzymał 5.382.883,51 zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego 2014-2020.

 

materiał Urzędu Miejskiego w Sulejowie


Zainteresował temat?

2

6


Komentarze (21)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

goœć_gosc ~goœć_gosc (Gość)25.04.2021 10:34

A czy wie ktoś co się stało z przedszkolem myszki miki ? Jakieś afera z dotacjami czy coś ...

70


Romeo ~Romeo (Gość)26.04.2021 08:26

Sulejowianie :D

20


jak ~jak (Gość)25.04.2021 13:15

dlaczego informacje w BIP są pdawane w formacie którego nie każdy może otworzyć ? celowe działanie czy nieuctwo operatora ?

100


Kazik ~Kazik (Gość)25.04.2021 11:25

Oby tak nie budowali jak tą kładkę gdzie o dwa metry za krótka się okazała

82


goœć_gosc ~goœć_gosc (Gość)25.04.2021 22:40

Mediateka w pobliskiego miasta się chowa

60


józek ~józek (Gość)25.04.2021 15:26

koszmar architekta

60


pomysł ~pomysł (Gość)25.04.2021 12:23

W starym budynku po przedszkolu można będzie zrobić np. jeszcze jeden urząd i zatrudnić trochę pomocy administracyjnych.

110


pilotka ~pilotka (Gość)25.04.2021 12:08

Fajnie, że z lądowiskiem dla helikopterów na dachu.

100


? ~? (Gość)25.04.2021 12:04

Znowu Wrocław ?

30


logika ~logika (Gość)25.04.2021 11:07

No szkoda, że gmina nie potrafi załatwić jednego nędznego milionika na budowę małej salki gimnastycznej przy szkołach, które w 21 wieku jeszcze ich nie mają. Ciągle słyszymy, że szkoły kosztują, a utrzymanie przedszkoli czy żłobków nie kosztuje ? Gdzie sens, gdzie logika ? Ponadto skoro budujecie żłobki i przedszkola to by znaczyło , że ,,dzieciaczki" są, a więc ktoś do szkoły pójdzie to po co mielić językiem o likwidacji szkół ? Gdyby jednak tendencja urodzin dzieci była spadkowa to po co ładować kasę w przedszkole może lepiej w dom starców w tej gminie, z której młodzi po studiach i nie tylko wieją ?

121


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat