Sulejów zorganizował pełne emocji Mistrzostwa Polski

ePiotrkowRegion Sobota, 24 lipca 20214 1741
Ponad 60 meczów, prawie 30 drużyn i trzy dni zmagań - tak w skrócie wyglądał Finał Mistrzostw Polski Młodzików w Siatkówce Plażowej, który zakończył się w piątek, 23 lipca 2021 r. w Sulejowie. Zwieńczeniem turnieju był ostatni mecz, w którym Jakub Krzemiński i Szymon Pietraszek (UMKS MOS Wola Warszawa) pokonali swoich klubowych kolegów Gabriela Cieślaka oraz Wojciecha Pawlaka 2:0 (21:15, 21:12), zdobywając tym samym tytuł mistrzów Polski w swojej kategorii wiekowej.

Ładuję galerię...

Dla Jakuba Krzemińskiego to był drugi z rzędu złoty medal mistrzostw Polski młodzików. Poprzedni tytuł zdobył z bratem, w Sulejowie triumfował z Szymonem Pietraszkiem. - Wiedzieliśmy, że ten mecz będzie bardzo zacięty i choć wynik na to nie wskazuje, to było naprawdę trudne spotkanie. Graliśmy z tą drużyną już kilka razy, a swój team tworzymy od czerwca. Pobyt w Sulejowie będziemy oczywiście wspominać bardzo dobrze – powiedzieli mistrzowie Polski.


Medale, puchary i dyplomy wręczyli najlepszym zawodnikom m.in. prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej - Jacek Kasprzyk, burmistrz gminy Sulejów - Wojciech Ostrowski, zastępca burmistrza – Małgorzata Just, przewodniczący Rady Miejskiej w Sulejowie – Bartosz Borkowski oraz Konrad Cop, trener naszej siatkarskiej kadry U-17. - Współpracujemy z panem burmistrzem już od 5 lat, jak jest odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu, to ta współpraca układa się dużo lepiej. Wtedy rozmawialiśmy o hali, basenie i boiskach do piłki siatkowej i te wszystkie obiekty są już prawie gotowe. Cieszę się, że są tacy ludzie, którzy kochają sport i inwestują też w obiekty, z których korzystają mieszkańcy, a więc również młodzi ludzie, uprawiający sport. Wspaniały obiekt, wspaniali ludzie, chce się tutaj przyjeżdżać – powiedział Jacek Kacprzyk.


- Zazdroszczę i gratuluję sukcesu naszym mistrzom, dzisiaj rozpoczęły się Igrzyska Olimpijskie w Tokio, na ten turniej już nie zdążą, ale podczas kolejnych może już będą reprezentować nasz kraj. Tak, jak obiecałem podczas sulejowskich mistrzostw deszcz nie padał, zapraszam za rok, deszczu również nie będzie. Cieszę się, że rozsławiacie nasz Sulejów – dodał Wojciech Ostrowski.


Bartosz Borkowski, bez którego nie udałoby się zorganizować tego turnieju na odpowiednim poziomie, podziękował prezesowi Jackowi Kasprzykowi za zaufanie, a sędziom, kibicom oraz wszystkim, którzy pomagali w organizacji mistrzostw Polski, za zaangażowanie. - Mam nadzieję, że wszystkim którzy odwiedzili Sulejów podobał się ten turniej, specjalnie zamówiliśmy pogodę, burmistrz dzwonił tam do góry, żeby wstrzymali się z deszczem, jak widać jest skuteczny. Miło było Was tutaj gościć i oczywiście zapraszamy częściej – podsumował Bartosz Borkowski.


A najbliższa okazja już niedługo, od 9 do 14 sierpnia, na terenie sulejowskiego centrum sportów plażowych odbędą się Mistrzostwa Świata w Siatkówce Plażowej Głuchych, na które przedstawiciele Urzędu Miasta w Sulejowie serdecznie zapraszają.

 

źródło: UM Sulejów


Zainteresował temat?

1

1


Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

ja ~ja (Gość)28.07.2021 12:31

licha promocja tej imprezy, bo mieszkam parę kilometrów od gminy i nawet nie słyszałem że coś takiego jest organizowane

20


brzeszczot ~brzeszczot (Gość)24.07.2021 13:00

A jak rozsławiają? Jakiś przykład? Bo na razie o tej imprezie pisze tylko epiotrkow.

60


Sulejowianka ~Sulejowianka (Gość)24.07.2021 20:23

GRATULACJE dla p.Przewodniczącego Rady B.Borkowskiego za zorganizowanie tej imprezy.To
głównie jego zasługa.W przyszłej kadencji powinien startować na BURMISTRZA.

24


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat