Sulejów świętował 101. rocznicę niepodległości

ePiotrkowRegion Wtorek, 12 listopada 20197 4461
11 listopada w Sulejowie odbyły się uroczystości poświęcone 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W kościele św. Floriana została odprawiona msza św. w intencji ojczyzny celebrowana przez proboszcza ks. Leszka Drucha. Na koniec mszy grupa wokalna Cykady, działająca przy Miejskim Ośrodku Kultury w Sulejowie zaprezentowała przedstawienie słowno-muzyczne, upamiętniające wydarzenia z 1918 r.

Ładuję galerię...

Po uroczystościach kościelnych korowód prowadzony przez Orkiestrę Dętą Gminy Sulejów przeszedł pod pomnik przy ulicy Krakowskiej, gdzie delegacje złożyły kwiaty i zapaliły znicze. Samorząd reprezentowali burmistrz Sulejowa Wojciech Ostrowski, przewodniczący Rady Miejskiej Bartosz Borkowski, radni Rady Powiatu Piotrkowskiego Dorota Jankowska, Katarzyna Miśkiewicz oraz Janusz Błaszczyński, radni Sulejowa. W uroczystościach uczestniczyły też delegacje placówek oświatowych, wychowawczych i opiekuńczych oraz stowarzyszenia i mieszkańcy Sulejowa. Zaprezentowały się jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z pocztami sztandarowymi. Dodatkowo Polski Związek Hodowców Gołębi Pocztowych, sekcja z Podklasztorza, uświetnił uroczystość, wypuszczając 101 gołębi w hołdzie Niepodległej.

 

 

 

 

 

(materiały: Urząd Miejski w Sulejowie) 


Zainteresował temat?

2

2


Komentarze (7)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Rak ~Rak (Gość)12.11.2019 21:48

Czy jak rura azbestowa od wody pęka to włókna azbestu dostają się do wody czy nie ?

62


gość ~gość (Gość)12.11.2019 19:46

A gdzie ta orkiestra ,ponoć grała ale widać na żadną fotkę nie zasłużyła????

61


zzz ~zzz (Gość)12.11.2019 13:37

A my świętujemy kolejne awarie wodociągu na Podklasztorzu - kolejna awaria !!! Brak wody !!!! Masakra!!!

52


Taka Gmina ~Taka Gmina (Gość)12.11.2019 11:38

Jak odliczyć strażaków, radnych gminnych i powiatowych, dyrektorów szkół lub/i delegacje szkolne to było ze 20 widzów tego przedstawienia, może nawet mniej niż 20 osób. Żałone to wszystko, ale zdjęcia są ok. nawet ładnie zrobione i wszystko wygląda jak by tłumy były.

141


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat