Sulejów liczy na inwestorów

Strefa FMRegion Niedziela, 28 czerwca 20205 2358
Władze Sulejowa uśmiechają się w stronę inwestorów. Plany na ich pozyskanie mają się ziścić dzięki wykwalifikowanym kadrom, w które inwestują włodarze. Pomogą w tym unijne fundusze.
fot. pixabay.com / stevepb

- Zakwalifikowaliśmy się do projektu, finansowanego ze środków unijnych, których pomoże nam w realizacji tego celu. Dzięki udziałowi w inicjatywie pt. „Wdrażanie standardów obsługi inwestora w samorządach województwa łódzkiego” dwóch naszych pracowników poszerzy swoje kwalifikacje podczas szkoleń dotyczących standardu obsługi inwestora. Ponadto w Urzędzie Miejskim zostanie przeprowadzony audyt diagnostyczny, weryfikujący stan obsługi inwestora i promocji gospodarczej - powiedział Kamil Budny z Urzędu Miasta w Sulejowie.

 

Na podstawie audytu zostanie opracowany raport, który pozwoli władzom Sulejowa lepiej obsługiwać inwestorów. Projekt będzie realizowany w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

Spośród 80 jednostek samorządu terytorialnego, uczestniczących w projekcie, 40 z nich zostanie wyłonionych do drugiej ścieżki projektu, polegającej na wdrożeniu odpowiednich standardów obsługi inwestora oraz budowie lokalnej sieci współpracy. Te samorządy będą mogły także skorzystać z dodatkowego, specjalistycznego wsparcia, obejmującego:

 

- Bezpłatne szkolenia dla kadr kierowniczych i urzędowych oraz usługi doradcze w formule zdalnej
- Usługi doradcze w formule stacjonarnej w zakresie wdrożenia standardów obsługi inwestora.
- Wykonanie i obróbka zdjęć stacjonarnych i lotniczych dla ofert inwestycyjnych typu brownfield (nieruchomość zabudowana) i/lub greenfield (nieruchomość niezabudowana).
- Wykonanie folderów dla ofert inwestycyjnych w wersji papierowej i elektronicznej (wraz z załączonymi zdjęciami oferty inwestycyjnej i prawami autorskimi do ich wykorzystywania).
- Wykonanie kompletu opisu stron internetowych promujących oferty inwestycyjne, przetłumaczonych na 2 języki zgodnie z wytycznymi PAIH.

- Opracowanie kompletu wzorów dokumentacji i umów prawnych dla potrzeb sprzedaży terenów inwestycyjnych wraz z prawami autorskimi do ich wykorzystania przez JST.
- Analiza przedtransakcyjna terenów inwestycyjnych typu „due diligence” (wybrane samorządy).
- Sprzęt audiowizualny do prezentacji ofert inwestycyjnych podczas spotkań z przedsiębiorcami.

 

Realizacja projektu zakończy się 31 grudnia 2021 roku.


Zainteresował temat?

0

5


Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Inwestor ~Inwestor (Gość)29.06.2020 11:35

Noooo, postęp. Teraz przez dwa lata będą się szkolić a zwieńczeniem nauki będzie przygotowanie oferty na sprzedaż Victorii na polance w Sulejowie. Już widzę ten tłum inwestorów walący drzwiami i oknami do Sulejowa. Po prostu szok! Szok i nie do wiary! A tak na serio, kiedy rusza budowa basenu i hali sportowej? Tak wiem drzew już nie ma, a jak będzie takie dalsze tempo prac, to tą inwestycje skończymy, w tempie jakim budowano elektrownię atomową w Żarnowcu.

41


gość ~gość (Gość)28.06.2020 17:34

Tag napewno tag no to jest to zar bedą walić drzwiami

30


Rozpędzony ~Rozpędzony (Gość)28.06.2020 15:41

Najpierw postarajcie się o budowę dróg dojazdowych do waszej miejscowości bo nikt nie będzie stał po 1,5h w korkach żeby dojechać do Sulejowa...

141


Schopenhauer ~Schopenhauer (Gość)28.06.2020 15:22

Wykwalifikowana kadra w gminie Sulejów? Boże, widzisz i nie grzmisz.

121


zawracanie Wisły ~zawracanie Wisły (Gość)28.06.2020 14:31

Skoro przez siedem lat niczego nie pozyskaliście, to i teraz - z jakimś śmiesznym papierkiem - też niczego nie pozyskacie.

131


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat