Sulejów będzie miał nową stację ujęcia wody?

Strefa FMRegion Sobota, 15 czerwca 201937 4865
Wszystko wskazuje na to, że tak. Ostatnio upały nie odpuszczają naszego regionu. W wielu gminach pojawia się problem z dostępem do wody, o czym przekonali się m.in mieszkańcy Uszczyna, czy Poniatowa. Gmina Sulejów wydała nawet zakaz podlewania ogródków. Burmistrz Wojciech Ostrowski obecnie czeka na decyzję, gdzie można utworzyć nowe ujęcie wody, bo jak sam twierdzi tak dłużej być nie może.
fot. archwium epiotrkow.pl

- Sytuacja w związku z wodą, w gminie Sulejów jest bardzo różna. Nie ma braków jeżeli chodzi o Sulejów, Włodzimierzów czy Przygłów. Tam jest bardzo dobra woda, nie trzeba jej nawet przegotowywać. To samo jeżeli chodzi o ujęcia Krzewiny czy Bliska Wola, te wioski w żaden sposób nie mogą narzekać na suszę. Problem rozpoczyna się na końcu łańcucha wodnego, a więc Koło, Poniatów czy Uszczyn - powiedział burmistrz Sulejowa Wojciech Ostrowski.
 

W związku z brakiem wody w niektórych miejscowościach, gmina we wtorek wydała zakaz podlewania ogródków - Jeżeli nie będzie solidarności mieszkańców i będą oni podlewać rośliny czy napełniać baseny to zawsze na końcu obiegu nie będzie wody. Osiedle Podklasztorze bierze wodę z Mniszkowa, ale teraz tej wody nie ma, bo oni też mają swoje problemy, więc Podklasztorze zaczyna brać wodę z Sulejowa. Piotrków daje nam maksymalną ilość, ale ją pobierają mieszkańcy Zalesic, Witowa i znowu nie ma wody na końcu łańcucha, a więc w Uszczynie czy Poniatowie. Ja wiem, że ci mieszkańcy są najbardziej pokrzywdzeni całą sytuacją, dlatego gmina stara się coś z tym zrobić.-mówi W. Ostrowski.

 

Zostanie wybudowane nowe ujęcie wody na terenie gminy Sulejów - to jest decyzja nieodwracalna. Teraz tylko pytanie gdzie? -Najbardziej pewne miejsce to Stanica Włodzimierzów. Od poniedziałku chcemy spróbować znaleźć coś bliżej, czyli Kałek i Witów. Na pewno nie będziemy pobierali wody z Uszczyna czy Koła, bo nie ma takiej możliwości. Jeżeli nie będzie nigdzie bliżej możliwości poboru to wracamy do Włodzimierzowa. Mamy tam wykonany odwiert geologiczny potwierdzający jakość wody. Do niego możemy podłączyć pompy i ściągnąć kontenerową stacje uzdatniania wody. Ja wiem, że to będzie trwać 1,5 miesiąca, ale po tym czasie już będziemy mieć wodę. Dopiero wtedy przystąpimy do załatwiania wszystkich dokumentów, co może trwać nawet 2 lata. Ale nasi mieszkańcy będą mogli korzystać z ujęcia tymczasowego, które jest całkowicie wystarczające. My to naprawdę zrobimy, ale musimy mieć potwierdzenie gdzie jest taka możliwość. Gmina musi mieć nowe ujęcie, bo tak dłużej być nie może - dodaje burmistrz.


Zainteresował temat?

3

1


Komentarze (37)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)15.06.2019 10:18

Pamięta Pan Panie Burmistrzu jak bardzo chciał zbudować ujęcie wody w Uszczynie trzy lata temu? Proszę popatrzeć na strony Urzędu, na strony epiotrków, na profile (facebukowe) niektórych radnych również tych byłych, zapomniał Pan co mówił Pan wtedy? Proszę sobie przypomnieć? Pokazywał Pan plany i co? Lato minęło a ujęcia nie wybudowano? czy mi się coś pomyliło? jak będzie tym razem?

170


Olga ~Olga (Gość)15.06.2019 12:33

A ja wierzę w Pana Przewodniczącego i w nim pokładam nadzieję, jest zaufanym Burmistrza i na pewno w tej sprawie razem coś wymyślą!! Panie Bartku do dzieła!!!

711


gość ~gość (Gość)18.06.2019 08:32

Tak tak w Sulejowie nie ma wody? Wolne żarty, na Podklasztorzu jak zaczynają ludzie rano i koło godz.17.00 podlewać ogródki czy inne pierdoły to ja do 24 a czasem i dłużej wody nie mam. Rano nawet jest tak, ze nie ma jak umyć zębów żeby iść do pracy, wieczorem małego dziecka nie ma jak wykąpać bo ogródeczki są ważniejsze. Panie Burmistrzu zamiast gadać weź się Pan do roboty bo tyle ile ja chodzę i pisze w tej sprawie to można by bibliotekę otworzyć.

53


Kurnędz woła ~Kurnędz woła (Gość)15.06.2019 12:15

A my w Kurnędzu wodę mamy, ale chodnika to się doczekać nie można. Mamy nawet Przewodniczącego w Radzie i tez nic, może to radny bezradny? Albo wspiera Sulejów bo pochodzi z Sulejowa? Nie, na pewno nie!! Plac straży wybudowali za miliony a my parę złoty na chodnik nie możemy dostać? Dlaczego!!!!???

171


Komentarz z Sulejowa ~Komentarz z Sulejowa (Gość)18.06.2019 06:35

Mistrz ściemy! Większość, kto miał styczność z UM w Sulejowie, ten wie, że burmistrz nic w ziemię nie włoży! Dlaczego - bo tego nie widać! Problem zna doskonale i olewa od lat, sztucznie zakładając zadania w budżecie, żeby tylko nie gadali - a w tym czasie kolejne 10 mln na Sulejów

81


gość ~gość (Gość)16.06.2019 14:15

Przed wyborami to znowu wszyscy obiecują. Jak zwykle.

50


wojciech ~wojciech (Gość)15.06.2019 21:11

w Uszczynie jest nieczynne ujęcie wody, które miało zasilać Piotrków, który w 2000 roku miał być miastem 150-200 tysięcznym. Po co tłoczyć wodę przez tyle km ?

80


Mieszkaniec Poniatowa ~Mieszkaniec Poniatowa (Gość)17.06.2019 14:59

Panie Burmistrzu
1. Najpierw dokumenty później wolno rozpocząć BUDOWĘ STUDNI i pobór wody
2. Nie Stanica tylko Fonica Włodzimierzów - z lat siedemdziesiątych studnia głębinowa o
wydajności kilku metrów sześciennych na godzinę nieeksploatowana od 30 lat !!!
3. Ciśnienie wody na magistrali wodociągowej we Włodzimierzowie nie pozwoli na wpięcie nitki ze studni głębinowej
4.Woda zaszkodzi tej płynącej z Ujęcia wody Barbara w sensie jakości nawet po uzdatnieniu
Co należy zrobić:
1.Prosić Piotrków Tryb. o kolejna nitkę wody z kierunku Zalesic
2. Połączyć wodociąg Krzewiny z wodociągiem Sulejów ( przez Wójtostwo)
3. PILNIE ZAPROJEKTOWAĆ I ZBUDOWAĆ DWA ZBIORNIKI NA WODĘ KAŻDY PO 500 M3
NA UJĘCIU WODY ,,BARBARA" W SULEJOWIE które pozwolą na zachowanie równowagi w zakresie zapasu wody pomiędzy wydajnością pomp głębinowych podających wodę do zbiorników a wydajnością pomp poziomych podających wodę do sieci KOSZT OK 800.000 ZŁ

81


gość ~gość (Gość)16.06.2019 15:34

Abramowicz kadabra to czary i magia zobacz sam jak ujęć wody skacze tam i siam. a to bendzie mało zobaczycie sami

40


zyz ~zyz (Gość)16.06.2019 00:50

Zalesice zawsze miały dostęp do wody gdy ją dostarczał PWiK Piotrków. Ale gdy tę funkcję przejął Sulejów różnie z tym bywa.Miało być taniej ale nikt nie powiedział że będzie jej brakować.

60


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat