Sulejów: Pierwsi przebadani „negatywni”

ePiotrkowRegion Piątek, 10 lipca 202014 7639
W zawiązku z podejrzeniem zakażenia koronawirusem przez jednego z pracowników, Urząd Miejski w Sulejowie został kilka dni temu zamknięty, po konsultacjach z komisarzem wyborczym i szefową piotrkowskiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej ustalono, że do Urzędu będą wpuszczani tylko mieszkańcy, którzy chcą załatwić sprawy związane z drugą turą wyborów prezydenckich. Od kilku dni trwają testy pracowników UM na obecność SARS-COV2, u pierwszych przebadanych urzędników nie wykryto koronawirusa.
fot. FB Sulejów

W pierwszej kolejności testy wykonano osobom poddanym kwarantannie, odpowiedzialnym za przeprowadzenie wyborów na terenie gminy. U żadnej z nich nie stwierdzono zakażenia. - A to oznacza, że druga tura wyborów prezydenckich odbędzie się bez przeszkód – informują urzędnicy z Sulejowa. - W szybkim przeprowadzeniu testów pomogli nam pracownicy Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego oraz wojewoda, u którego burmistrz interweniował osobiście. Wszystko po to, by nie narażać na niebezpieczeństwo większej liczby osób.

 

W czwartek rano testy wykonano także urzędnikom sulejowskiego magistratu, którzy nie zostali poddani kwarantannie. Z kolei radni, sołtysi i wszyscy inni, którzy mogli ulec zakażeniu i przebywają na kwarantannie, będą sukcesywnie poddawani wymazom, zlecanym przez pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Piotrkowie Trybunalskim. Próbka od burmistrza Wojciecha Ostrowskiego ma zostać pobrana w piątek.


Zainteresował temat?

0

1


Komentarze (14)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)10.07.2020 16:16

Skoro poddani zostali kwarantannie,to powinni na niej przebywać dwa tygodnie. Czyli żadna z tych osób nie może uczestniczyć w komisjach wyborczyc itd w najbliższą niedzielę.

32


gość ~gość (Gość)10.07.2020 07:50

UM w Sulejowie miał pobierane testy z krwi czyli Kasetkowe bardzo mało wiarygodne one są więc nie byłbym tego pewien ze wszyscy negatywni.

92


gość ~gość (Gość)10.07.2020 07:54

uważam że wszyscy urzędnicy powinni stać w kolejkach przed supermarketami innymi sklepami tak jak wszyscy muszą stać przed urzędami powystawiali urny i myślałem że się odgrodza od covid

63


gość ~gość (Gość)10.07.2020 09:04

No tak ten pan przebywał w kilku innych miejscach sam to widziałem.Mogl zarazić więcej osób .

32


gość ~gość (Gość)10.07.2020 12:09

A kolejni zakażeni podobno

21


jestem groźny covit ~jestem groźny covit (Gość)10.07.2020 12:00

Samochodziki po galeriach i biedronkach za pieniądze czynne, nie zarażają, bezpłatne place przed nimi już pełne wirusa na cztery kłódki pozamykane.

40


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat