Sulejów: Dwudniowy finał obchodów 100-lecia niepodległości

ePiotrkowRegion Środa, 07 listopada 20186 3438
Burmistrz i przewodniczący Rady Miejskiej zapraszają do Miejskiego Ośrodka Kultury w Sulejowie na obchody Święta Niepodległości. 10 listopada odbędzie się tam premiera teledysku do autorskiego utworu „Wolność, Niepodległość”, napisanego przez Anettę Bartłomiejczyk. Dodatkowo zaprezentują się młode wokalne talenty z zespołu Cykady, działającego przy sulejowskim MOK-u. Na zakończenie organizatorzy zapraszają do wspólnego śpiewania patriotycznych pieśni, z udziałem pań z zespołu Piliczanie. Gościem specjalnym uroczystości będzie Maria Pokrzywka z domu Cinkowska, zwiadowca AK ps. „KORA”, więźniarka obozów w Ravensbruck i Sachsenhausen.

Uroczystości zaplanowane na 10 listopada to tylko jedno z wielu wydarzeń zaplanowanych na jubileuszowy 2018 rok. Tego dnia w sali MOK odbędzie się również pokaz zdjęć przypominający wszystkie wydarzenia związane z rocznicą, począwszy od wielkiej inauguracji, która miała miejsce 1 marca na Podklasztorzu podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej.

 

Wyjątkową oprawę będzie miał oczywiście finał uroczystości 11 listopada. Obchody rozpoczną się mszą świętą w kościele św. Floriana w Sulejowie. Następnie korowód, w asyście orkiestr dętych z gminy Sulejów, ułanów ze Stowarzyszenia Ułanów im. Oddziału Wydzielonego Wojska Polskiego mjr. Hubala, mażoretek VIVA ze Strzelec Wielkich oraz asysty wojskowej z 25. Brygady Kawalerii Powietrznej im. Księcia Józefa Poniatowskiego z Tomaszowa, przejdzie na zrewitalizowany Plac Straży, gdzie odbędzie się część oficjalna obchodów. Na zakończenie na godz. 18.00 planowany jest Niepodległościowy Pokaz Pirotechniczny. Na rozgrzewkę organizatorzy proponują multimedialne show, czyli potęgę dźwięku i światła, ze szperaczami skierowanymi w niebo i utworami idealnie pasającymi do klimatu tego pokazu. Na zakończenie, jednocześnie na Placu Straży w Sulejowie, przy Szkole Podstawowej w Witowie-Kolonii oraz przy OSP w Przygłowie, odbędzie się synchronizowany pokaz pirotechniczny.

 

 

 

 

(materiały: UM Sulejów) 


Zainteresował temat?

2

3


Komentarze (6)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)08.11.2018 10:57

A gdzie miejsce dla jednej z największych patriotycznych organizacji jaką jest OSP? Hubalczycy rodem z Kielecczyzny z lat 1939-1940? A OSP brak? Chyba znam powód, w Sulejowie chodzą w podartych mundurach, nawet na to nie mają pieniędzy, pewnie trochę wstyd przed ludźmi ich pokazać.

52


Minitstro ~Minitstro (Gość)08.11.2018 09:34

Pan Minister Sienkiewicz to teraz figura. Robi za autorytet w mediach. Zapraszają go gdzie się da. Wzór wszelkich cnót. Najlepszy Minister MSWiA wszech czasów. Gdzie jest granica absurdu w tym kraju??? Przecież miejsce takich ludzi, tym bardziej piastujących tak wysokie urzędy, jest nigdzie indziej jak w rynsztoku...

11


pytanko ~pytanko (Gość)08.11.2018 07:58

A jaki dług gminy na 100-lecie czyli na 11 listopada bo na 27.09.2018 to znamy z ulotki ?

71


Leonard ~Leonard (Gość)07.11.2018 18:23

A może by tak na 100 lecie obdrapać te słupy ogłoszeniowe z fruwających plakatów bo to już prawie trzy tygodnie od wyborów minęło i trochę miasto zamieść i posprzątać ?

80


X2 ~X2 (Gość)07.11.2018 10:02

Kiedy obchody utraty niepodległości to data wejścia do UE i NATO bo jak widać byliśmy suwerennym krajem ale już nie jesteśmy czyli państwo teoretyczne jak słusznie stwierdził były minister Sienkiewicz

17


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat