Sukcesy sportowe sióstr Wojciechowskich

Tydzień Trybunalski Środa, 07 marca 20123
Na terenie Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach odbyła się druga edycja zawodów pływackich Puchar Silesia 2012. W zawodach brały udział siostry Wojciechowskie z Wolborza - Gabriela i Maria.

Formuła zawodów polegała na rywalizacji zawodników z województwa śląskiego z zawodnikami reszty kraju. W imprezie wzięło udział 324 zawodników i zawodniczek zrzeszonych w 49 klubach z całej Polski. Pływacy walczyli o puchar, nagrody pieniężne oraz rzeczowe.
Zarówno Gabriela, jak i Maria w zawodach uplasowały się w czołówce.

Gabrysia, płynąc na dystansie 100 m stylem motylkowym, zajęła II miejsce, osiągając wynik 1:04.73. Na dystansie 50 m, który pokonała tym samym stylem, również zajęła II miejsce z wynikiem 29.39 i tym samym dostała się do wyścigów finałowych, zajmując w nich III miejsce.

Marysia zajęła I miejsce we wszystkich kategoriach, w jakich brała udział. Płynąc na dystansie 50 m stylem klasycznym, osiągnęła wynik 38.95, na dystansie 50 m stylem motylkowym - 33.49, na dystansie 100 m stylem grzbietowym - 1:12.74, na dystansie 50 m również stylem grzbietowym - 33.87.
Marysia za osiągnięcia minionego roku została 24 lutego uznana przez kapitułę XII Plebiscytu na Najlepszego Sportowca i Trenera Roku Ziemi Piotrkowskiej Sportowym Talentem 2011 Roku.

Siostry Wojciechowskie dysponują wielkim talentem pływackim i osiągają coraz większe sukcesy. Gabriela obecnie reprezentuje Szkołę Mistrzostwa Sportowego w Oświęcimiu, gdzie uczęszcza do Gimnazjum. Maria natomiast klub UKS DELFIN Piotrków Trybunalski.