Sukcesy piotrkowskiej edukacji w Norwegii

ePiotrkow Wtorek, 18 września 20183 4259
Od trzech lat w piotrkowskiej Filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego prowadzony jest program popularyzujący naukę historii wśród dzieci w wieku 7-12 lat. Piotrkowski Uniwersytet Pierwszego Wieku cieszy się coraz większą popularnością zarówno wśród grup zorganizowanych, jak i osób indywidualnych. Wykładowcy Uniwersytet Pierwszego Wieku prowadzili zajęcia w Viking Valley w norweskim Gudvangen

Ładuję galerię...

Edukacja historyczna to w Polsce bardzo modny obecnie temat. Okazuje się, że polskie pomysły na propagowanie historii wśród najmłodszych wzbudzają uznanie także za granicą.


Od trzech lat w piotrkowskiej Filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego prowadzony jest program, popularyzujący naukę historii wśród dzieci w wieku 7-12 lat. Piotrkowski Uniwersytet Pierwszego Wieku cieszy się coraz większą popularnością zarówno wśród grup zorganizowanych, jak i osób indywidualnych.


W tym roku dwoje wykładowców Piotrkowskiego Uniwersytetu Pierwszego Wieku - Monika Olczyk i Marcin Mizerski dostało zaproszenie do prowadzenia zajęć historycznych w Viking Valley w norweskim Gudvangen. Oboje mają długoletnie doświadczenie w ruchu rekonstruktorskim oraz prowadzeniu zajęć historycznych dla najmłodszych.


W ciągu 3 miesięcy dzieci z wielu krajów świata uczestniczyły w warsztatach prowadzonych nad brzegami Naerojfjord, malowniczej krainy Norwegii wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Pomysły na zajęcia, które podobają się w Polsce, wzbudziły zachwyt również w Norwegii, a szczególnie formuła uczestnictwa w lekcji żywej historii. Niezwykle nobilitującym i potwierdzającym sens działań edukacyjnych prowadzonych w Piotrkowie był fakt, że nauczyciele z wielu krajów Europy i Stanów Zjednoczonych, przebywający w Norwegii na wakacjach, komplementowali warsztaty historyczne.

Piotrkowscy wykładowcy często słyszeli pytanie: „Czy możemy skorzystać z waszych metod u nas w szkole?”


Bogatsi o nowe pomysły wykładowcy z Piotrkowskiego Uniwersytetu Pierwszego Wieku przygotowują program zajęć na rok szkolny 2018/2019. Pierwsze zajęcia historyczne dla szkół rozpoczną się już pod koniec września.

 

     


Zainteresował temat?

6

2


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)18.09.2018 15:39

A co można robić po studiach na kierunku historia na UJK?

31


gość ~gość (Gość)18.09.2018 18:51

Siedzieć na kasie w biedronce

72


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat