Sukcesy humanistów z Chrobrego

Piątek, 18 czerwca 20219 3553
Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim rokrocznie odnoszą sukcesy w olimpiadach i konkursach wymagających szerokiej wiedzy z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie. Choć I LO słusznie słynie z wysokiego poziomu nauczania matematyki, to właśnie historia i WOS od kilku lat przeżywają renesans, jeśli chodzi o triumfy w olimpiadach.

Ładuję galerię...

Jako rekordowy dla Chrobrego, w kontekście sukcesów olimpijskich, określony został rok szkolny 2019/2020. Wówczas uczniowie I LO zdobyli łącznie dwanaście tytułów. Wśród nich było dwoje finalistów Olimpiady Historycznej, dwoje finalistów Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Prawie i finalista Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym.

 

Wszystko wskazuje na to, że rok szkolny 2020/2021 nie będzie odbiegał od poprzedniego. Oto tegoroczne sukcesy uczniów Chrobrego w zakresie historii i wiedzy o społeczeństwie:

- Agata Świstak – tegoroczna absolwentka klasy 3C – uzyskała tytuł finalisty Olimpiady Historycznej,
- Michał Kacprzyk z klasy 2CG został finalistą Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Prawie oraz Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie, a ponadto laureatem Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym,
- Anna Pabich – uczennica klasy 2CG – zdobyła tytuły finalisty w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Prawie oraz Olimpiadzie Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym,
- Julia Midera uczęszczająca do klasy 2CP została finalistką retorycznego konkursu „Najlepszy Młody Mówca”,
- Juliusz Obszarny – pierwszoklasista (klasa 1C) – został laureatem IV miejsca w Ogólnopolskim Konkursie „Polskie serce pękło – Katyń 1940”,
- drużyna złożona z trzech uczennic klasy 2CG: Anny Lasek, Marii Madej i Anny Pabich uzyskała III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie „Oto jest ktoś, kto odczytuje bolszewickie szyfry” Jan Kowalewski na tle historii walk Polaków o niepodległość i budowę struktur państwa (1917-1921).

Lista podkreśla najważniejsze sukcesy, ale nie można jej uznać za kompletną. Nie zawiera bowiem wszystkich akcji, projektów i konkurencji, w które angażowali się na przestrzeni tego roku szkolnego uczniowie I LO. Konkursy organizowane przez IPN, BohaterON, Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym, Łamacze Szyfrów, to także przykłady inicjatyw, w których chętnie uczestniczyli. Niezależnie od tego, czy dana aktywność przyniosła nagrody i tytuły, czy też była jedynie przestrzenią do sprawdzenia się i konfrontacji z rówieśnikami, to każdy z uczestników wymienionych wyżej przedsięwzięć spotkał się z uznaniem nauczycieli: Piotra Grelowskiego i Janusza Błaszczyka. (opr. a)


Zainteresował temat?

4

1


Komentarze (9)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

lion92 ~lion92 (Gość)19.06.2021 00:21

IPN to dla mnie żaden wzór do naśladowania... PiSowska instytucja pełna gmaszysk (wielkością przypominającą ZUS) w każdym mieście wojewódzkim, hipokrytów wielbiących faszystów i utrzymywana za pieniądze podatników! ://

21


dga ~dga (Gość)19.06.2021 05:12

Szkoda, że nie w matematyce, fizyce i chemii.

20


goœć_absolwent ~goœć_absolwent (Gość)18.06.2021 11:39

Też byłem dobry z przedmiotów chumanistycznych.

46


ja ~ja (Gość)18.06.2021 13:40

Szkoda tylko, że te zabawy historyczne to w większościhttps://www.epiotrkow.pl/images/loading.gif rzeczy naciągane, służące do robienia młodym ludziom sieczki z mózgu. Ale czego się nie zrobi dla dyplomów, pochwał i kwartalnej premii.

43


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat