Sukces uczniów z Piotrkowa! Mateusz Wójcicki poleci do Wietnamu

ePiotrkow Środa, 20 lutego 201946 11808
Wielki sukces uczniów z Piotrkowa! Trzech gimnazjalistów i jeden ósmoklasista z SP nr 2 zakwalifikowali się na Olimpiadę Matematyczną Juniorów. Poza tym jeden z uczniów piotrkowskiej "Dwójki " poleci na zawody matematyczne do Wietnamu.
Na zdjęciu Mateusz Wójcicki z SP nr 2 w Piotrkowie

Bartosz Głowacki, Michał Kwiatkowski, Patryk Rogalski (wszyscy z ostatniej klasy gimnazjalnej w Szkole Podstawowej nr 2 w Piotrkowie Trybunalskim) i Mateusz Wójcicki (z ósmej klasy SP 2 w Piotrkowie) - właśnie oni zakwalifikowali  się na LIV Olimpiadę Matematyczną Juniorów, która 23 i 24 marca odbędzie się w Warszawie.  

 

Dodatkowo Mateusz zakwalifikował sie do 6-osobowej reprezentacji Polski na Międzynarodowe zawody matematyczne Hanoi Open Mathematics Competition (na poziomie junior), które odbędą się w dniach 2-6 kwietnia w Wietnamie. 

 

- Udało mi się zdobyć maksymalny wynik na drugim etapie Olimpiady Matematycznej Juniorów. Zakwalifikowałem się i będę mógł też pojechać z rówieśnikami na międzynarodową olimpiadę. Bardzo się z tego cieszę. Wylatujemy 31 marca na tydzień. Sam konkurs będzie trwał dwie godziny, nie wiem jak będzie, ale na pewno trudno – powiedział nam Mateusz Wójcicki, którego – mimo że mamy ferie – spotkaliśmy w sali matematycznej I LO im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie, gdzie razem z kolegami i nieocenionym profesorem Pawłem Kwiatkowskim, wspólnie rozwiązywali zadania. - W ferie codziennie mamy zajęcia po 5 – 6 godzin. Trzeba pracować, bo bez tego nic bym nie osiągnął – dodał Mateusz.


Zainteresował temat?

9

0


Komentarze (46)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)20.02.2019 14:37

Kwiatkowski jest świetny, gdy trafi na ucznia uzdolnionego matematycznie. I rzeczywiście facet wtedy daje radę i pomaga rozwijać zdolności. Uczeń o przeciętnych zdolnościach matematycznych niewiele się nauczy. Polska szkoła ogólnie jest dla uczniów zdolnych, ci przeciętni i słabsi są spychani na margines, bo zanikają średnią i nie ma spektakularnych sukcesów.

82


gość ~gość (Gość)20.02.2019 15:31

Nie zapominajmy, że obecnym nauczycielem tych chłopaków nie jest p. Kwiatkowski tylko p. Pęcina, któremu też uważam należą się gratulacje, bo to on ich uczy na codzień

51


gość ~gość (Gość)20.02.2019 15:36

Dla malkontentów: muszą być nauczyciele dla przeciętnych i ponadprzecietnych, a także tych wybitnych. ale Polakom się nie dogodzi.

42


Ela, ~Ela, (Gość)20.02.2019 13:18

Wielkie gratulacje dla uczniów, trzymam kciuki i życzę powodzenia. Profesorze Kwiatkowski jesteś wielki - gratulacje

146


abc ~abc (Gość)20.02.2019 13:20

Prof. Paweł Kwiatkowski jest wspaniałym człowiekiem i doskonałym nauczycielem. Pozostali nauczyciele w Piotrkowie powinni się od niego uczyć. Facet robi świetną robotę, powinien za to medal dostać.

177


dyrdymał ~dyrdymał (Gość)20.02.2019 15:30

Chłopaki, duże brawa. Taka Olimpiada Matematyczna to Wasz, Waszych nauczycieli, ale i nasz, piotrkowian, wielki sukces. Jest też duża szansa że po eliminacjach na miejscu w Wietnamie, będzie Wam dane pozwiedzać trochę. I to Wasz drugi sukces, tym razem turystyczny. Gratuluję.

60


snoop drągi drong ~snoop drągi drong (Gość)20.02.2019 14:41

Hanoi ich zmieni! Wiem co mówię :)

20


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat