Sukces piotrkowskiej uczennicy w Kostromie

ePiotrkowŚwiat Poniedziałek, 15 kwietnia 20191 1637
Martyna Nowak, uczennica III Liceum Ogólnokształcącego w Piotrkowie zajęła I miejsce w międzynarodowym konkursie „Nowe Spojrzenie” zorganizowanym przez Ministerstwo Edukacji Federacji Rosyjskiej w mieście partnerskim Piotrkowa Trybunalskiego - Kostromie.

Pierwszy etap konkursu polegał na wyłonieniu finalistów, autorów najlepszych prac, które nadesłano z całej Rosji oraz z Serbii i Polski. Po eliminacjach komisja konkursowa skierowała do autorów najlepszych prac zaproszenie do udziału w finale, który odbywał się w Kostromie.

Po zaprezentowaniu swojej pracy w finale konkursu uczennica otrzymała dyplom I stopnia, co jest równoważne z zajęciem I miejsca. Projekt, który tak wysoko oceniła komisja konkursowa, dotyczy założenia w III LO koła uczniowskiego „Polska-Wschód”, które zamierza ściśle współpracować z Rosją, a w szczególności z młodzieżą z miasta partnerskiego.

W poprzednich latach pierwsze miejsce we wspomnianym ogólnorosyjskim konkursie zajął Radosław Szwedowski, a Martyna Motylska otrzymała wyróżnienie.


Wszyscy laureaci pracowali pod kierunkiem Joanny Harazińskiej.

 

za piotrkow.pl


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

paweł wychowalek ~paweł wychowalek (Gość)15.04.2019 07:48

brawo!

30


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat