Sukces Krzysztofa Kamińskiego w USA i Kanadzie

ePiotrkow Poniedziałek, 02 października 201710 3109
- "Coś pięknego", "niesamowite przeżycie", "niezwykły wieczór", "świetnie opracowane i wykonane przedstawienie" – takie opinie można było usłyszeć w tłumie ludzi wychodzących z kościoła Matki Boskiej Częstochowskiej i św. Kazimierza na Brooklynie po spektaklu "Miłość jest najważniejsza", opartym na poezji Karola Wojtyły, a wyreżyserowanym i przedstawionym przez Krzysztofa Kamińskiego – pisał polonijny „Nowy Dziennik (Polish Daily News)”. Piotrkowianin swoje przedstawienie zaprezentował w trzech amerykańskich miastach i w okolicach kanadyjskiego Toronto.

- Poezja Ojca Świętego recytowana przez tego znanego aktora i lektora wraz z odpowiednią oprawą muzyczną i wizualną dostarczyła widzom wypełniającym polską świątynię na Brooklynie wiele przeżyć duchowych i niezapomnianych wrażeń oraz przywołała najpiękniejsze wspomnienia związane ze św. Janem Pawłem II. Była zarazem poetycką formą wspólnej modlitwy przeżywanej w cieszy i skupieniu, tak by żaden szmer i odgłos nie zakłócił mistycznego przedstawienia.

Odpowiedniego nastroju do wierszy recytowanych przez Krzysztofa Kamińskiego dodawała muzyka skomponowana przez Michała Lorenca, a dodatkowo potęgował go obraz wyświetlany na dużych telebimach znajdujących się po obu stronach głównej kościelnej nawy – pisano w „Nowym Dzienniku”.

 

A jak swój pobyt w Ameryce Północnej ocenia sam Krzysztof Kamiński? - Reakcja publiczności przerosła moje oczekiwania. Byłem bardzo zaskoczony i wzruszony. W Kanadzie w parafii św. Maksymiliana  Kolbe w Mississauga (pod Toronto) mój spektakl obserwowało około 1000 osób! Odbiór przez Polonię był niesamowity.  

 

Spektakl otrzymał dotację z Senatu Rzeczypospolitej Polskiej i dlatego Polonia mogła go zobaczyć za darmo.

 


Zainteresował temat?

2

1


Komentarze (10)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

zbyszek ~zbyszek (Gość)03.10.2017 08:29

Krzysiek fajki nadal ci wiszą. Skoro robisz amerykańską karierę to muszę ci procent zwiększyć

30


ab ~ab (Gość)02.10.2017 11:27

Hurra, panie Krzysztofie :) ! A poezja Baryły za oceanem jakoś dotąd nie została doceniona. Buuuuuu.....

41


gość ~gość (Gość)02.10.2017 18:05

To ten "gwiazdor" znany głównie ze swojego "pięknego wyglądu"???

50


JTTM ~JTTM (Gość)02.10.2017 11:22

Będzie Oskar? Albo dwa!

61


97-300 97-300ranga02.10.2017 11:53

Barełe pewnie ze złości i zazdrości w drzwiach się dusi ! Co mu pozostało , przecież to tylko powiatowy pisarczyk.

50


sołtys ~sołtys (Gość)02.10.2017 12:05

Prawdziwa sztuka krytyk się nie boi.

20


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat