Sukces "Czerwonych Strzał" z Parzniewic

Strefa FM Wtorek, 03 marca 20205 3241
Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Parzniewicach osiągnęły duży sukces w zawodach pożarniczych w Zakrzowie. Członkowie Dziecięcej Drużyny Pożarniczej "Czerwone Strzały", działającej przy tamtejszej OSP wygrali II Ogólnopolskie Zawody Pożarnicze o Puchar Przechodni Marszałka woj. opolskiego.

Ładuję galerię...

W zawodach brały udział 24 drużyny z 8 województw. - Startowaliśmy jako jedyna drużyna z województwa łódzkiego i chcemy promować takie działania, bo zasada "współpraca i szacunek", którą wpajaliśmy dzieciom zaowocowała. Nie było żadnych problemów, że komuś coś się nie udało. Doping był cały czas. Zrobimy wszystko, żeby zapewnić ochotniczym jednostkom byt, bo w czasach smartfonów, komputerów i facebook'a, trudno jest ściągnąć chętnych, a w wielu jednostkach są problemy personalne - mówi Marcin Krzesiński, dowódca DDP "Czerwone Strzały".

 

Zawodnicy startowali w sześciu konkurencjach. Dwie z nich - zadanie bojowe oraz sztafeta pożarnicza - miały ściśle strażacki charakter. Pozostałe cztery - charakter ogólnosprawnościowy. Zwycięzca w danej konkurencji otrzymywał liczbę punktów równą liczbie startujących drużyn. O klasyfikacji końcowej decydowała oczywiście suma punktów zdobytych we wszystkich konkurencjach.

 

Turniej od samego początku układał się znakomicie dla drużyny z Parzniewic, bo już po pierwszej konkurencji znajdowała się na drugim miejscu. Podobnie było po drugiej, trzeciej i czwartej konkurencji, natomiast po piątej drużyna "Czerwonych Strzał" awansowała na pierwsze miejsce i prowadzenia nie oddała do samego końca. Tym samym reprezentanci OSP Parzniewice wygrali II Ogólnopolskie Zawody Pożarnicze o Puchar Przechodni Marszałka Woj. Opolskiego. Zawodnicy oraz ich opiekunowie wracali z Zakrzowa w wyśmienitych nastrojach.

 

We wtorek w Szkole Podstawowej w Parzniewicach zorganizowano specjalny apel, podczas którego gratulowano sukcesu młodym strażakom, którzy są uczniami tej szkoły. Jak podkreśla Adrianna Grela, dyrektor placówki, zwycięstwo "Czerwonych Strzał" to sukces dla całej lokalnej społeczności - Dla nas wszystkich to ogromne wydarzenie. Znaleźli się panowie, którzy zainspirowali naszych uczniów i wygrali. Są to uczniowie z klas 1-3, więc są to maluchy. Niektórzy ze strażą mają do czynienia od urodzenia, bo działają w niej rodzice, więc ta straż to dla nich całe życie - tłumaczy Adrianna Grela.

 

A jak przygotowania do zawodów i swój start wspominają młodzi strażacy?


Niewykluczone, że mali strażacy będą dalej chętnie działać i rozwijać swoją pasję, a za kilkanaście lat zasilą szeregi ochotniczej, a może nawet Państwowej Straży Pożarnej i będą dzielnie służyć, zgodnie ze strażackim mottem: "Bogu na chwałę, ludziom na ratunek"!


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

kb ~kb (Gość)04.03.2020 07:58

Super! Gratuluję Wam! Tak trzymać!

00


gość ~gość (Gość)03.03.2020 23:01

Brawo dla Was i Waszych opiekunów!

00


gość ~gość (Gość)03.03.2020 18:50

Brawo jesteście wielcy tylko tak DALEJ!!!

10


gość ~gość (Gość)03.03.2020 13:11

Brawo Strzaly jestesmy z was dumni z takimi opiekunami zdobedziecie jeszcze wiele pierwszych miejsc

50


gość ~gość (Gość)03.03.2020 13:08

Gratulacje dla dzieci i ich rodziców idla strażaków z OSP Parzniewice

50


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat