ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Studiuj z nami - WSPS rekrutacja trwa!

Środa, 04 września 2019 2446
Wyższa Szkoła Planowania Strategicznego swoją działalność rozpoczęła 11 października 2004 r. Na przestrzeni lat Uczelnia nabyła uprawnienia nadane przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego na prowadzenie studiów I stopnia na kierunkach: ratownictwo medyczne, fizjoterapia, pielęgniarstwo I i II stopnia oraz zdrowie publiczne – II stopnia.

 

W 2013 r. została wyróżniona przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego za opracowanie najlepszego programu kształcenia na kierunku Ratownictwo Medyczne.

 

Jako jedyna uczelnia niepubliczna posiada Centrum Symulacji Medycznej (SOR, sale do debrifingu, kokpit dyspozytorski) oraz w pełni wyposażony ambulans. Zakupienie zaawansowanych symulatorów tj. fantomy dwóch osób dorosłych, dziecka oraz niemowlęcia umożliwia bardziej efektywne kształcenie przyszłych ratowników medycznych.
Dowodem świadczącym o jakości kształcenia jest sukces studentów, którzy w 2015 r. zdobyli I miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Uczelni Wyższych w Ratownictwie Medycznym. W ubiegłym roku Uczelnia była organizatorem kolejnych zawodów oraz konferencji międzynarodowej.


Co rok uczelnia współpracuje z Polską Radą Ratowników Medycznych przy organizacji Ogólnopolskiego Sympozjum oraz innych wydarzeń istotnych dla tego środowiska. Warto podkreślić, że w murach uczelni wykształciła się największą ilość pielęgniarek i położnych w Polsce.

 

Władze uczelni ogromną wagę przywiązują do jakości edukacji studentów. Programy nauczania opracowywane są zgodnie ze wszystkimi wymogami Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, a wykłady prowadzą najlepsi specjaliści i doskonali wykładowcy z kraju i zagranicy. Studenci oprócz gruntownej wiedzy teoretycznej zdobywają tu umiejętności praktyczne, pozwalające im na podjęcie pracy w różnych sektorach życia gospodarczego i społecznego. Ponadto WSPS jako pierwsza otrzymała zgodę MNiSW na prowadzenie studiów drugiego stopnia na tym kierunku. Obecnie oferta dla przedstawicieli tego zawodu została wzbogacona o liczne kursy oraz specjalizacje.
Rozwijając działalność WSPS został utworzony wydział zamiejscowy w Piotrkowie Trybunalskim,w którym studiuje aktualnie kilkaset osób.


Studiuj z nami! Rekrutacja trwa!

 

WSPS oprócz studiów I i II stopnia oferuje także studia podyplomowe adresowane do absolwentów szkół wyższych posiadających tytuł licencjata, magistra lub inżyniera, pragnących pogłębić wiedzę zdobytą w czasie studiów, a także uzyskać dodatkowe kwalifikacje. Na szczególna uwagę zasługują kierunki:


- Kosmetologia stosowana
- Zarządzanie bezpieczeństwem i higiena pracy
- Higiena i epidemiologia w profilaktyce i promocji zdrowia
- Dietetyka
- Bezpieczeństwo narodowe i zarządzanie kryzysowe
- Stosunki międzynarodowe z elementami dyplomacji

 

WSPS Wydział Zdrowia i Nauk Społecznych w Piotrkowie Tryb., ul. Słowackiego 20.
Kontakt w sprawie rekrutacji osobiście lub pod numerem tel. 784 042 969

 

Rekrutacja online http://www.wsps.pl

 

 

 

 

 

 

 


Zainteresował temat?

1

1


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat