Studenci z Ghany i Indii na Piomie

ePiotrkow Poniedziałek, 06 lutego 20175 13061
Od poniedziałku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Piotrkowie – czyli na popularnej Piomie - goszczą studenci z Ghany i Indii. W ramach międzynarodowego programu PEACE CROSS CULTURAL UNDERSTANDING we współpracy z organizacją AIESEC wolontariusze spędzą w placówce tydzień, prowadząc z młodzieżą nietypowe zajęcia.

Ładuję galerię...

- ZSP nr 2 już po raz ósmy bierze udział w akcji i staramy się, by było to naszą tradycją. Założeniem tego projektu jest przybliżenie obcych kultur i nauczenie młodzieży tolerancji w stosunku do innych kultur i nacji - tłumaczy Katarzyna Sykała, która uczy języka angielskiego w ZSP nr 2. - Chcemy także, żeby nasza młodzież miała możliwość praktycznego wykorzystania języka angielskiego – w szczególności chodzi o uczniów, którzy zapewniają wolontariuszom nocleg.

 

Ritesh i Gifty – bo tak mają na imiona studenci z Indii i Nigerii – przyjechali do Piotrkowa późnym niedzielnym wieczorem. - Jestem w Polsce od ponad miesiąca, byłem w różnych miastach – Tarczyn, Solec, Łódź, Warszawa, Zakopane, Kraków.. Tutaj też bardzo mi się podoba – mówi pochodzący z Delhi Ritesh.

 

- Polacy są bardzo mili i otwarci. Jest tutaj tak zimno! Kiedy po raz pierwszy przyjechałam do Polski, było -19 albo -20 stopni... A w naszych krajach, kiedy z nich wyjeżdżaliśmy, było ponad 30! To był szok - mówi Gifty.

 

Okazuje się, że nie tylko polscy uczniowie mogli nauczyć się do swoich starszych kolegów z zagranicy – wolontariusze zdążyli się już zaznajomić m.in. z polską muzyką. - Disco polo! Accent! - uśmiecha się Ritesh. - Ale, Ale, Aleksandra – wtóruje mu koleżanka z Ghany. - Jest wiele zespołów i artystów, których poznałem, ale ich imiona czy nazwy są zbyt długie. Kojarzę Taco Hemingwaya, Akcent... Podobno „Przez Twe oczy zielone” to niemal narodowy hymn! - śmieje się Hindus. Ritesh dodaje, już zupełnie poważnie, że celem zajęć jest przede wszystkim przełamywanie stereotypów. - Chcemy przełamać barierę i otworzyć przed uczniami nowe możliwości – tłumaczy.

 

Wolontariuszy, zanim w piątek wyjadą z Piotrkowa, czeka szereg atrakcji – między innymi spacery po Piotrkowie, wyjazd na lodowisko do Bełchatowa czy … kulig.  


Zainteresował temat?

3

1


Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Pioma ~Pioma (Gość)06.02.2017 20:34

Chwila moment, to w końcu z Ghany czy Nigerii ten czarnoskóry ?

00


obs. ~obs. (Gość)06.02.2017 13:31

Ale cz studentom z Ghany nie trzeba tłumaczyć co to lód. Pamiętam taką sytuację z początku lat 80 tych na UŁ. Student fizyki z Kamerunu sympatyczny zresztą gość ubrany w dwie koszule i chyba trzy swetry a na zewnątrz plus 25 pięć stopni Pyta się nas dlaczego tu tak zimno...a my zmiana klimatu. Albo Hindus odrzucający śnieg z przed domu ... grabiami.

10


mrrrrrrrrrru ~mrrrrrrrrrru (Gość)06.02.2017 12:29

zdjęcie nr 5 - rozentuzjazmowana piotrkowska młodzież słucha wykładu ciemnoskórego. To zdjęcie mówi wszystko :)

111


Krytyk ~Krytyk (Gość)06.02.2017 11:32

No i pięknie -tak trzymać.

61


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat