Studenci przejęli władzę w mieście

Strefa FM Piątek, 01 czerwca 201810 11228
Juwenalia w Piotrkowie tradycyjnie rozpoczęły się od korowodu. Przedstawiciele uniwersytetów zarówno pierwszego, jak i trzeciego wieku przeszli ulicami miasta, aby oficjalnie rozpocząć imprezę. Podczas gali oprócz wręczenia kluczy do miasta odbył się także konkurs na najciekawsze przebranie.

Ładuję galerię...

- Zostaliśmy poproszeni, aby w tym roku Juwenalia stały się częścią święta ulicy Juliusza Słowackiego. Jest to dla nas wyraźny sygnał, że uczelnia jest ważnym elementem życia Piotrkowa Trybunalskiego. Studenci przejęli dziś klucze do miasta, a więc będą pełnić władzę przynajmniej do jutra. Mam nadzieję, że pozostawią Piotrków w nienaruszonym stanie - powiedział Jacek Bonarek, dziekan Wydziału Filologiczno- Historycznego piotrkowskiej filii UJK.

 

- Przygotowałyśmy dzisiaj tort, przebrałyśmy się za ćwiartki ciasta. Każda z nas miała na głowie wisienkę. Z niecierpliwością wyczekiwałyśmy tej imprezy. Są to moje ostatnie Juwenalia, dlatego chce się bardzo dobrze bawić ze znajomymi - powiedziała jedna ze studentek UJK.

 

Juwenalia to nie jedyna atrakcja przygotowana dla mieszańców. Piotrkowianie będą mogli bawić się także na Urodzinach Ulicy Słowackiego. - Program imprezy jest bardzo ciekawy, każdy może znaleźć coś dla siebie. Będą koncerty, zawody sportowe, ale także wiele niespodzianek dla dzieciaków i ich rodzin - zachęcał prezydent miasta, Krzysztof Chojniak. 

 

Szczegółowy program imprezy można znaleźć tutaj

 


Zainteresował temat?

3

1


Komentarze (10)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)02.06.2018 11:40

Do kukuzowca - nie masz racji. Mieszkam w Krakowie od wielu lat, tam też studiowałam, w juwenalia balowałam. Nic się nie zmieniło, co jak co ale tam juwenalia jak i pewnie w innych miastach, w których jest sporo uczelni widać na każdym kroku, że jest święto studentów. Pamiętam końcówkę lat 90-tych i początek 2000 (2001 rok matura i studia rozpoczęte) w Piotrkowie juwenalia były świetną niewymuszoną zabawą na deptaku, odbywały się koncerty na joju( pamiętam m. In. Lady Pank). Z resztą dawne WSP sciągało kandydatów na studia z całej Polski. A teraz... już nie chodzi o niż demograficzny. Miasto jest mało atrakcyjne dla młodych. I mamy korowód studentów a wśród nich grupa dzieciaków czy nie obrażają starszych - grupę emerytów. A Prezydent swoją mową ciała zniechęca.

31


ObiektywnyPiotrkowianin ~ObiektywnyPiotrkowianin (Gość)02.06.2018 20:17

Studenci? Jacy studenci, ja na tych zdjęciach studentów nie widzę. Za to widzę Panów z magistratu i jakieś dzieci.

40


gość ~gość (Gość)01.06.2018 22:57

Zdjęcie numer 5 - mega!!! Nadaje się do folderów! Cała prawda o ówczesnych juwenaliach. 15 lat temu to były imprezy....

70


rex gajowego ~rex gajowego (Gość)02.06.2018 10:34

żałosne juwenalia, żałosny "uniwersytet"...

53


gość ~gość (Gość)01.06.2018 21:50

Super juwenalia! Brawo studenci!

23


klasyk ~klasyk (Gość)01.06.2018 19:06

Raz zdobytej władzy nigdy nie oddamy!

80


XDDD ~XDDD (Gość)01.06.2018 18:10

to może i lepiej, niech odwołają alkohol po 23 do poniedziałku XD

91


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat