Studenci UJK odwiedzili piotrkowski Areszt Śledczy

AŚ Piotrków Środa, 29 stycznia 20204 5816
Wizyta w Areszcie Śledczym w Piotrkowie blisko trzydziestu studentów bezpieczeństwa narodowego z piotrkowskiej Filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego była ściśle związana z ich kierunkiem nauki. Mogli poznać zasady działania więzienia, wykorzystywane w nim technologie czy specyfikę pracy strażników.

Ładuję galerię...

Studenci poznali w praktyce działania Służby Więziennej podejmowane w celu zapewnienia bezpieczeństwa na terenie jednostki penitencjarnej oraz chroniące społeczeństwo przed przestępcami. Z gośćmi z piotrkowskiej Filii UJK spotkał się płk Krzysztof Mrówczyński, dyrektor Aresztu, który omówił historię więziennictwa na ziemi piotrkowskiej i przedstawił aktualną strukturę jednostki.

 

Następnie studenci zostali zapoznani przez kierownika działu ochrony ppor. Bartosza Wieczorka z infrastrukturą jednostki, stosowanymi zabezpieczeniami techniczno-ochronnymi oraz działaniami resocjalizacyjnymi i terapeutycznymi. Ważną częścią spotkania była też rozmowa dotycząca warunków służby funkcjonariuszy piotrkowskiego Aresztu.


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Gość. ~Gość. (Gość)01.02.2020 21:00

Jak studiowałam resocjalizację na licencjacie (w Piotrkowie) i na magisterce (w Częstochowie) to nikt nie umiał nam zorganizować wejścia do Aresztu Śledczego w Piotrkowie Trybunalskim.

20


gość ~gość (Gość)29.01.2020 11:34

Był ktoś sławny?

61


gość ~gość (Gość)30.01.2020 19:28

Nadmiar wolnego czasu komentujących, o poziomie frustracji i braku kultury owych nie wspominając, rozkłada na łopatki....

32


DF ~DF (Gość)30.01.2020 12:17

Wiadomość zasługująca na newsa. Naprawdę na tej uczelni nie dzieje się nic wartego uwagi?

41


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat