Strzelcy szkolili się w Sulejowie

Region Poniedziałek, 27 stycznia 202021 6615
Musztra, pierwsza pomoc medyczna, zasadzki, strzelanie. Przez trzy dni (24-26.01) w Sulejowie Strzelcy i Orlęta doskonali swoje umiejętności.

Ładuję galerię...

W zajęciach brali udział Strzelcy oraz Orlęta z Jednostki Strzeleckiej 1031 Piotrków Trybunalski jak i gościnnie Strzelcy z Samodzielnego Plutonu Opoczno oraz z Jednostki Strzeleckiej 2026 Końskie .

 

Orlęta pod dowództwem Drużynowej Juli Majewskiej uczyli się zasad pierwszej pomocy przed medycznej jak i musztry oraz zajęć patriotycznych. - Jak to na orlęta przystało wszyscy potraktowali zadania sumiennie oraz z dużym zaangażowaniem , nie zabrakło elementu zabawy jak na przykład gra w chowanego – relacjonują uczestnicy obozu.

 

W sobotę o 5:30 zostały rozpoczęte ćwiczenia mające na celu zgrywanie pododdziałów . Zadanie polegało na dokonaniu zasadzki na odział "zielonych ludzików" Którzy o 5:00 dokonali desantu w sile batalionu w tereny Sulejowa. Strzelcy mieli przechwycić książeczkę kodującą oraz odczytać a następnie zneutralizować stację radiową która została zbudowana przez przeciwnika. Zadanie zakończyło się sukcesem, a strzelcy pogłębili oraz utrwalili swoją wiedzę. 


Zainteresował temat?

3

0


Komentarze (21)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)28.01.2020 21:42

w polsce jest syndrom znawców i tak hejt walą i po co? ?

00


gość ~gość (Gość)27.01.2020 21:18

Weteran jak wiesz więcej wstąp i naucz dzieciaki podziel się wiedzą. A jak nie to styl dziub.

15


gość ~gość (Gość)27.01.2020 17:58

Kilka lat temu zaczynałem w tej jednostce jako zwykły strzelec. Obecnie jestem żołnierzem zawodowym. Wiedza oraz doświadczenie, a także właściwe zachowanie jakie nabyłem w strzelcu pomogło mi zarówno podczas pobytu na kompani szkolnej jak i zarówno podczas służby zawodowej. Osoby, które nigdy nie były i nie wiedzą co to znaczy być strzelcem nie powinny się tak negatyw ie wypowiadać. Poza tym przypominam, że w czasiw II wojny światowej oddziały Armii Krajowej, które nie były duże skutecznie potrafiły radzić sobie z takimi zadaniami. Strzelec ma uczyć, bawić, wychowywać w duchu patriotyzmu, pomagać spełniać swoje pasje, ale też jest to hobby oraz odciaganie młodzieży od uciekania w używki czy komputera.

92


gość ~gość (Gość)27.01.2020 20:22

Najlepiej siedzieć na dup... I nic nie robić. Jak ktoś nie chce to nie musi nic na siłę...tylko dlaczego jak jest coś co dzieciakom się podoba to odrazu to hejtowac ...żenada

31


weteran ~weteran (Gość)27.01.2020 08:57

Ciekaw kto ich szkoli z zasad taktyki. No i zadanie, "przejąć książkę kodów i zniszczyć radiostacje batalionu spadochroniarzy". Taki punkt dowodzenia jest chroniony minimum przez kompanię dowodzenia, nie mówiąc już o kompani wsparcia, która przeważnie też jest rozmieszczona w pobliżu. Czy oni wiedzą że to zadanie dla plutonu specjalistów z Lublińca lub kompanii piechoty zmotoryzowanej? Takie zabawy niestety mogą przynieś w razie realnego zadania tylko ogromne i niepotrzebne straty. Zadanie dla tych dzieci to powinno być co najwyżej "Obserwacja i lokalizacja punktu dowodzenia w celu naprowadzenia wsparcia powietrznego lub sił naziemnych" a i to przy starannym przeszkoleniu.

76


gość ~gość (Gość)27.01.2020 15:49

Jeżeli myślicie że to jest tylko o zabijaniu to jesteście w błędzie

30


gość ~gość (Gość)27.01.2020 13:42

Dla ciekawych- zajęcia z taktyki prowadzi strzelcom zawodowy żołnierz WP :)

50


gość ~gość (Gość)27.01.2020 13:40

Dzieciaki są BARDZO zadowolone z zajęć orlęcych, polecamy wszystkim i wbrew pozorom- orlęta nie są uczone niczego co związane jest z zabijaniem :)

50


gość ~gość (Gość)27.01.2020 13:34

Super inicjatywa! :)

30


gość ~gość (Gość)27.01.2020 13:33

Moim zdaniem jest to naprawdę super inicjatywa. Dzieci i młodzież robią coś ciekawego, a nie siedzą cały czas przed komputerem. Moje dziecko chętnie bierze udział w zajęciach orląt. Instruktorzy uczą dzieci rozpalania ognisk, pierwszej pomocy, historii i wielu innych ciekawych i przydatnych rzeczy. Myślę, że osoby nigdy nie będące w jednostce nie powinny się wypowiadać.

51


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat