Stroje dziecięce na zamkowej wystawie

ePiotrkow Czwartek, 18 lutego 20210 724
Jak przed laty wyglądała moda dziecięca? Odpowiedź na takie pytanie daje nowa wystawa w piotrkowskim Muzeum. Wystawę zatytułowaną „Rekonstrukcje ubiorów dziecięcych od XVII do XIX wieku" już można podziwiać w zamkowych salach.

Ładuję galerię...

Znajdziemy tu jedwabne wamsy, aksamitne szustokory, miniaturowe gorsety, sukieneczki na rogówce i krynolinie, malutkie mitenki, czepeczki, buciki, a także kaftaniki dla najmłodszych. Wystawa jest efektem konkursu „Ubiory dziecięce od XVII do XIX wieku" organizowanego w ramach projektu "Wilanów dla młodych talentów" w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Zadanie konkursowe polegało na jak najwierniejszym odtworzeniu ubioru dziecięcego - zgodnie ze stylem i gustem wybranej epoki.


Odwiedzający Muzeum mogą podziwiać wierne odtworzenie ubiorów dziecięcych zgodnie ze stylem i gustem wybranej epoki a także bieliznę, która decydowała o fasonie i sposobie noszenia oraz wpływała na ukształtowanie dziecięcej sylwetki i sposób poruszania się. Prezentowana garderoba odwołuje się do trzech epok, a dobór tkanin i dodatków oraz wielka dbałość o detale i wykończenie wiernie nawiązuje do pierwowzoru.


Wystawę można zwiedzać w Muzeum, przy placu Zamkowym 4. W związku z obowiązującym reżimem sanitarnym zwiedzanie odbywa się w 10-osobowych grupach.


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat