Strażnicy leśni ratowali rannego bielika

ePiotrkowRegion Poniedziałek, 22 marca 20218 2985
Nadleśnictwo Piotrków w niedzielę otrzymało zgłoszenie o rannym bieliku na terenie gminy Grabica. Na ratunek poszkodowanemu ptakowi ruszyła Straż Leśna, którą w działaniach wsparli druhowie z OSP Lubanów i OSP Grabica oraz policjanci z lokalnego komisariatu.

Ładuję galerię...

- Sytuacja była dość poważna. Ptak był wystraszony i gotów się bronić. Trzeba było go schwytać tak, żeby sam nie ucierpiał i nikogo nie zranił - informują przedstawiciele Nadleśnictwa Piotrków. 

Na szczęście bielika udało się bezpiecznie schwytać, udzielono mu pierwszej pomocy i już trafił do Leśnego Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Nadleśnictwa Piotrków. Jest to dorosły ptak w ogólnej dobrej kondycji fizycznej. Prawdopodobnie został on porażony prądem. Jeśli stan zdrowia bielika się nie poprawi to zostanie przetransportowany do azylu dla ptaków w Warszawie.


Zainteresował temat?

6

0


Komentarze (8)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Quidam ~Quidam (Gość)22.03.2021 19:40

Kilka lat temu po sylwestrowych fajerwerkach leżał na polu podobny - również piękny jak ten ptak - prawdopodobnie wystraszył się fajerwerków i w stresie się rozbił. Przykry widok i złość na ludzką głupotę - te całe fajerwerki itp, ale niestety niektórzy i tak nie zrozumieją.

70


Gd ~Gd (Gość)23.03.2021 05:28

Do jednego ptaka zastępy osp,straż leśna,policja.Jeszcze brakło urzędu podatkowego,urzędu stanu cywilnego i wojska...Albo grubo albo wcale.

17


Autor ~Autor (Gość)22.03.2021 22:52

Porażony elektro lormem. Tak podejrzewałem.

10


Giuseppe ~Giuseppe (Gość)22.03.2021 10:08

Piękny ptak, brawo.

100


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat