Strażacy z Woli Krzysztoporskiej pomogli bocianom

ePiotrkowRegion Czwartek, 25 lipca 20195 3496
Na strażaków zawsze można liczyć. Tak było i tym razem, kiedy pomocy potrzebowały bociany.

Do nieszczęścia doszło w Kamiennej (gm. Wola Krzysztoporska). To właśnie tam przewróciło się drzewo, na którym swoje gniazdo miały bociany. Zdesperowani właściciele posesji zgłosili się do Urzędu Gminy. Trzeba było szybko działać. - Z relacji wynikało, że gniazdo straciła cała bociania rodzina – dwa dorosłe i dwa młode bociany. Na szczęście nie zostały ranne i nie trzeba było oddawać ich od opiekę weterynarza. Jakoś należało im jednak pomóc – mówi Katarzyna Kowalska z Referatu Budownictwa Urzędu Gminy w Woli Krzysztoporskiej, która pilotowała sprawę. - I jak zwykle nie zawiedli nasi strażacy.

 

Druhowie z OSP Wola Krzysztoporska pod wodzą prezesa Zbigniewa Galusia przygotowali nową konstrukcję, przenieśli na nią część materiału ze starego, zniszczonego gniazda i przymocowali wszystko na pobliskim budynku gospodarczym, a później umieścili w nim dwa młode bocianięta. Bociany zaakceptowały swój nowy dom, bo wkrótce do młodych dołączyli ich rodzice.

 

 

 

(źródło: UG Wola Krzysztoporska) 


Zainteresował temat?

3

0


Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

j. ~j. (Gość)26.07.2019 17:50

Żałuję, że nie zostałem strażakiem! To robota dla faceta, a nie siedzenie za biurkiem i grzebanie w papierach. Jakby mnie Pan Bóg zostawił na drugie życie, to bym się od razu zgłosił na ochotnika!

20


Twardy ~Twardy (Gość)26.07.2019 01:06

Ta kura to osioł

10


gość ~gość (Gość)25.07.2019 10:59

Ten bociek żyje?

61


gość ~gość (Gość)25.07.2019 13:28

Żyje,uśmiech pana strażaka to potwierdza ;)

50


gość ~gość (Gość)25.07.2019 10:31

Fajnie :)

120


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat