Strażacy w roli głównej

Strefa FM Sobota, 21 maja 201611 12509
„Straż pożarna wczoraj i dziś” - pod takim hasłem w Wolborzu zorganizowano w sobotę Powiatowy Dzień Strażaka. Na terenie Stada Ogierów w Bogusławicach odbyły się m.in. pokazy zabytkowego sprzętu i specjalistycznych grup ratowniczych PSP.

Ładuję galerię...

Najpierw odprawiono mszę św. w wolborskiej Kolegiacie, następnie w Miejskim Ośrodku Kultury wręczono odznaczenia i awanse, a później uczestnicy tej uroczystości przemaszerowali do Stada Ogierów w Bogusławicach, gdzie odbyła się najbardziej widowiskowa część Powiatowego Dnia Strażaka. Najbardziej efektownym punktem w programie pokazów była symulacja gaszenia pożaru przez specjalny samolot - Dromader, który wystartował z piotrkowskiego lotniska niosąc nad Wolbórz 2,5 tony wody, która została precyzyjnie zrzucona na ognisko zlokalizowane na terenie Stada Ogierów.

 

Powiatowy Dzień Strażaka był również dobrą okazją na podziękowanie długoletnim prezesom i naczelnikom jednostek OSP gminy Wolbórz. Z rąk burmistrza Andrzeja Jarosa i prezesa Związku Powiatowego ZOSP RP Tadeusza Karcza okolicznościowe dyplomy otrzymali: Sylwester Jagodziński (Młynary), Ryszard Jaśkowski (Lubiaszów), Jacek Łaski (Psary Stare) Ryszard Płoszaj  (Świątniki)Leszek Przybył (Kuznocin), Adam Sulikowski (Bogusławice), Marek Wieteska  (Proszenie)Jacek Zając (Żarnowica Duża) oraz Bogdan Mierzejewski z OSP Wolbórz.

 

Organizatorami uroczystości byli: Burmistrz Wolborza Andrzej Jaros, Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie Tryb. Włodzimierz Kapiec, Prezes Zarządu Powiatowego Związku OSP Tadeusz Karcz, Pożarnicze Centrum Historyczno-Edukacyjne Ziemi Łódzkiej w Wolborzu oraz prezes Stada Ogierów w Bogusławicach Jacek Ostrowski.


Zainteresował temat?

8

1


Komentarze (11)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

asdf ~asdf (Gość)24.05.2016 07:04

Bardzo dziękujemy! Moje dziecko zachwycone! Największe atrakcja- sikawki, pokaz ich użycia i samochód zabytkowy z OSP Przyglow i psy. NASZ rynek i niczym innym nie mówi tylko o tym że zostanie STRAZAKIEM!

40


zorientowany ~zorientowany (Gość)23.05.2016 13:14

Informacja o imprezie rozpropagowana była już na 3 tygodnie przed datą uroczystości, a potem systematycznie co tydzień. Widocznie nie czytacie Państwo gazet lokalnych, nie słuchacie radia lokalnego, nie korzystacie z facebooka, nie odwiedzacie stron internetowych, itp, itd.

60


powiatowa ~powiatowa (Gość)23.05.2016 11:41

tydzień temu pisali o tej imprezie, dokładnie 17-go, mieli w "Wiadomościach" TVP dać ogłoszenie?

20


Gego ~Gego (Gość)22.05.2016 17:50

Ludzi garstka była . Nie było warto

12


ares1 ~ares1 (Gość)22.05.2016 11:23

Niestety norma stosowana w całym kraju .
A tylko dlatego, że jak powiedzą przed wydarzeniem to reklama i chcą siano a po fakcie to już tylko wiadomość na zapchanie dziury

42


Witek ~Witek (Gość)22.05.2016 08:32

Tłumów nie było bo i ludzoiska nic nie wiedzieli a porat pisze o tym w sobotę po imprezie zresztą jak zwykle po czasie zamiast informować wczesniej .Chyba ,że ta imprezka dla wybranych tylko była

33


Cedrk ~Cedrk (Gość)22.05.2016 07:01

Kościelna inaczej będzie brzmiał twój śpiew, kiedy będą cię wycinać z samochodu czy gasić twój dom. OSP dzisiaj to wbrew pozorom potężne uzupełnienie PSP. A często są pierwsi przy zdarzeniach

52


ggg ~ggg (Gość)21.05.2016 21:24

A pan prezes to się wstydzi mundurku osp.

11


miejscowy ~miejscowy (Gość)21.05.2016 21:02

Wyszło jak zwykle.... tlumow nie ma.. Po raz kolejny bez sensu wydane pieniadze

36


wesoly ~wesoly (Gość)21.05.2016 20:54

Dlaczego radny powiatowy z tego swinskiego miasta nie przebral sie w mundurek,tylko ganial za kamera. Bardzo fajna impreza.

24


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat