Strażacy uratowali młodego bociana

ePiotrkowRadomsko Czwartek, 08 sierpnia 20193 3240
Do nietypowej interwencji zostali wezwani w środę strażacy ochotnicy z Przedborza oraz Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Radomska. Okazało się, że ich pomocy potrzebuje młody bocian.

Ładuję galerię...

Na miejscu okazało się, że zwierzę znajduje się w gnieździe w miejscowości Józefów Stary. Zgłaszający byli zaniepokojeni, ponieważ bocian od dłuższego już czasu nie wylatywał. Strażacy spodziewali się, że ptak może być zaplątany w gałęzie i dlatego nie może się wydostać. Po skorzystaniu drabiny z JRG Radomsko okazało się jednak, że bocian jest po prostu mocno wycieńczony. Po sprowadzeniu go na ziemię zapadła decyzja o przetransportowaniu zwierzęcia do weterynarza. 


Zainteresował temat?

3

2


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Edi Ed Edi Edranga10.08.2019 21:58

Muszę przyznać, że w dzisiejszych czasach jedyną organizacją w naszym kraju, na którą zawsze można liczyć to OSP. Do równie "nietypowej" akcji doszło w miejscowości Mierzyn, gdzie Druhowie z OSP Rozprza odłowili w trudno dostępnym terenie chorego, młodego żurawia. Bez ich pomocy, szansa na jego uratowanie była znikoma, za co chciałem im bardzo podziękować! Fajnie, że jesteście i pomagacie w każdej sytuacji - człowiek, bocian, żuraw, itp. - bez znaczenia kto.

20


Man ~Man (Gość)09.08.2019 09:15

Ciekawe co z boćkiem. Czy trafił na fachową pomoc i czy est właściwie karmiony, mięsem oczywiście.

21


gość ~gość (Gość)09.08.2019 07:47

Brawo dla strażaków i ludzi, którzy nie byli obojętni!!!

50


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat