Strażacy rozpoczęli weekend od dwóch pożarów

ePiotrkow Piątek, 26 lutego 202115 11056
Do aż dwóch poważnych pożarów musieli w piątkowe przedpołudnie wyjeżdżać strażacy z Piotrkowa i regionu. Najpierw palił się budynek mieszkalny w Biskupiej Woli, a nieco później ogień wybuchł w jednym z mieszkań w bloku przy ul. Okrzei w Piotrkowie.

Ładuję galerię...

 

- W Biskupiej Woli w godzinach porannych doszło do pożaru budynku mieszkalnego, a dokładniej w magazynie znajdującego się tam sklepu. Do zdarzenia zostało zadysponowanych osiem zastępów PSP i OSP w tym dwa z Będkowa - mówi mł. bryg. Wojciech Pawlikowski, oficer prasowy piotrkowskiej straży pożarnej. 

W pożarze spaleniu uległa elewacja budynku i wiaty magazynowe. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

- Jeszcze w trakcie wcześniejszego pożaru wybuchł drugi w bloku przy ul. Okrzei w Piotrkowie. W pierwszym rzucie zostały do niego zadysponowane dwa zastępy z jednostki ratowniczo - gaśniczej w Piotrkowie oraz jeden z Moszczenicy. Dodatkowe dwa wozy dojechały z Biskupiej Woli. Na miejscu strażacy zastali pożar w jednym z lokali mieszkalnych, w którym na szczęście nikogo już nie było, gdyż lokator wcześniej się z niego ewakuował na korytarz. Później ewakuowaliśmy jego oraz cztery inne osoby na zewnątrz - relacjonuje rzecznik piotrkowskiej PSP.

Ogień na szczęście udało się szybko ugasić. Niestety jedna osoba uległa poparzeniom i musiała zostać przewieziona do piotrkowskiego szpitala, a drugiej ratownicy medyczni udzielili pomocy na miejscu. Jak poinformował mł. bryg. Wojciech Pawlikowski przyczyny pożaru są jeszcze nieznane i jest za wcześnie, żeby o nich mówić. Aktualnie na miejscu dochodzenie prowadzi policja.


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (15)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość_mieszkaniec solectwa ~gość_mieszkaniec solectwa (Gość)26.02.2021 14:05

Wojt strazakom z kreznej juz dawno obiecal nowy woz z drabina i wiadomo. Dzisiejsza niebezpieczna akcja z kotem pokazała jak bardzo jest potrzebny

15


gość_januszek ~gość_januszek (Gość)27.02.2021 12:32

Bosze myślałem że to styrta ..

12


gość_januszek osp dlutow ~gość_januszek osp dlutow (Gość)26.02.2021 13:53

A w krynszny byl kot na drzewie.o tym nieszczesciu nikt nie pisze .widać teraz jak bardzo jest potrzebna drabina straszakom z krynszny

36


gość_podjudzacz ~gość_podjudzacz (Gość)26.02.2021 22:25

Strażacy do broni i na Kijów. Odbijać to polskie miasto

01


? ~? (Gość)26.02.2021 14:01

Czyż weekend nie zaczyna się w sobotę?

11


gość_andrzejmasztalerz ~gość_andrzejmasztalerz (Gość)26.02.2021 17:15

Na okrzei pewnie bimber w czasie gotowania się zapalil

20


gość_sąsiadka ~gość_sąsiadka (Gość)26.02.2021 15:16

Co do pożaru przy ul. Okrzei: poszkodowany sam się nie ewakuował, tylko gdyby nie sąsiad na pewno by nie przeżył, bo to właśnie On go wyciągnął.

30


gość_janek ~gość_janek (Gość)26.02.2021 14:09

Ok

10


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat