Strażacy ćwiczą na Bugaju (GALERIA)

Strefa FM Środa, 24 lutego 20216 2831
Dwudziestu strażaków z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie rozpoczęło kurs obsługi poduszkowca. To jedyny taki pojazd w województwie, używany przez Straż najczęściej do ratowania ludzi na kruchym lodzie. Szkolenie odbywa się na piotrkowskim Bugaju.

Ładuję galerię...

Jak mówi rzecznik piotrkowskich strażaków, Wojciech Pawlikowski - to też działanie perspektywiczne, bo niebawem strażacy posiadający uprawnienia do kierowania poduszkowcem będą odchodzić ze służby, a ktoś musi ich zastąpić. Poduszkowiec to sprzęt, który musi być w gotowości do użycia i mieć załogę gotową do jego obsługi. Nie jest to eksponat muzealny, choć lepiej, by nie było konieczności używanie go.


Jak relacjonował nam starszy strażak Sebastian Petryniak z Komendy Miejskiej PSP w Piotrkowie, jest to pojazd, którym kieruje się dość specyficznie, bo inaczej niż motorówką. Poduszkowiec posiada bowiem silnik lotniczy, ale jest sterowny, czego się obawiałem. Jestem zadowolony z pierwszego przelotu, pora na kolejne, żeby dobrze opanować obsługę poduszkowca - dodał.


Poduszkowiec był już wielokrotnie używany do akcji ratunkowych, m.in. na Zalewie Sulejowskim. Na szczęście w tym roku nie było konieczności, by był wykorzystany do akcji ratunkowej. W najbliższych dniach będzie służył do szkolenia nowych funkcjonariuszy PSP.


Zainteresował temat?

1

1


Komentarze (6)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość_tvp kurski ~gość_tvp kurski (Gość)26.02.2021 12:50

Na zdjęciu Mitch Buchannon że słonecznego patrolu

20


gość_Łysy jeż ~gość_Łysy jeż (Gość)24.02.2021 13:43

Ciekawe czy on kiedykolwiek komuś pomorze ten poduszkowiec, ale propagandę można na nim robić swietna

54


!!! ~!!! (Gość)24.02.2021 13:25

Fajnie. Jeremy Clarkson ujeżdżał taki sprzęt. A cała trójka z Top Gear zbudowała swojego poduszkowca.

03


gość_patrycja ~gość_patrycja (Gość)24.02.2021 12:42

Włodek dej spokój...Już PO

72


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat