Straż Miejska w Piotrkowie rezygnuje z dronów?

ePiotrkow Środa, 29 stycznia 202064 8488
Dron nie sprawdził się w walce o czystsze powietrze w Piotrkowie Trybunalskim. Tak twierdzi komendant Straży Miejskiej. - Przyczyną smogu nie jest spalanie odpadów komunalnych, ale węgla i drewna. Co do tego nie ma żadnych wątpliwości – mówi Jacek Hofman.
komendant Straży Miejskiej w Piotrkowie Jacek Hofman

Strażnicy miejscy po raz pierwszy za pomocą drona kontrolowali spaliny produkowane w kominach mieszkańców rok temu. Skontrolowanych zostało zaledwie kilka posesji. Koszt jednego dnia pracy drona to ponad 5 tys. zł. - Urządzenie nie może pracować w warunkach ograniczonej widoczności, czyli wieczorem i w nocy, dla operatora musi być cały czas widoczne, czyli nie można go używać w przypadku wyższych budynków – mówił podczas sesji Rady Miasta (29 stycznia) komendant Straży Miejskiej Jacek Hofman. - Straże gminne w całej Polsce wykonały w ciągu kilku ostatnich lat wielką pracę, kontrolując – w różny sposób – czym mieszkańcy palą w piecach. Wniosek jest jeden – smogu nie powoduje spalanie odpadów komunalnych, smog to bez żadnych wątpliwości wynik spalania węgla i drewna. Takie są wnioski z kilkuset tysięcy kontroli przeprowadzonych w całej Polsce. Sytuacja się nie zmieni, jeśli nadal paliwa te będą legalnie dopuszczone do użytku. Odchodzenie od paliw kopalnych to jedyna droga do czystszego powietrza. Przykładem Kraków, gdzie w samym mieście bywa dobre, ale z powodu spalania węgla i drewna w okolicznych gminach, normy powietrza przekraczane są 6- czy 7-krotnie.

 

Zwolennikiem korzystania z dronów nie jest też wiceprezydent Piotrkowa Andrzej Kacperek, który stwierdził, że dowody zebrane przez to urządzenie niekoniecznie są przydatne podczas ewentualnej sprawy sądowej.

 

Władze miasta planują wypróbowanie innej metody, która pozwoli sprawdzać, czym piotrkowianie palą w piecach. Jaka to metoda? Na razie nie wiadomo. - Technologia w naszych czasach idzie tak szybko do przodu, że właśnie umawiamy się z firmą, która proponuje inne metody, moim zdaniem lepsze – mówił podczas sesji wiceprezydent Piotrkowa Adam Karzewnik. - Korzystanie z dronów wiąże się z pewnymi utrudnieniami, uciążliwościami. Jeśli ta nowa metoda będzie do zaakceptowania pod względem finansowym przez budżet miasta, to weźmiemy ją pod uwagę.


Zainteresował temat?

3

5


Komentarze (64)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)31.01.2020 14:40

Jak można zrezygnować z czegoś, czego się nigdy nie miało? SM do likwidacji.

50


klemens ~klemens (Gość)31.01.2020 12:25

"Koszt jednego dnia pracy drona to ponad 5 tys. zł." - wg mnie totalna bzdura. A przy okazji staż miejska do natychmiastowej likwidacji jako formacja bezapelacyjnie zbędna.

50


gość ~gość (Gość)30.01.2020 23:40

Co to wgl za bzdury. Co tu daleko szukać na ryneczku jest sklep z Odzieżą używaną. Niech sprawdza czym palą. Przejść się nie da. Dym żółty jak cholera.

40


dtfyguhij ~dtfyguhij (Gość)30.01.2020 23:40

Prawdopodobnie jest jeden sposób na smog- wystarczy , że Niemcy kupią polskie kopalnie węgla i wtedy smog zniknie

60


gość ~gość (Gość)30.01.2020 23:14

Panstwo nie dba o jakos sprzedawanego wegla. Nasz Polski wegiel lezy na skladach a nam jest sprzedawany zagraniczny gorszej jakosci. Druga sprawa powinien wegiel byc tanszy ludzi nie stac przy najnizszej krajowej na zakup drogiego wegla(900-1000zl tona). Zastanawia mnie jedno gornicy juz placza ze chca eiecej zarabiac, najlepiej jakby byla jeszcze 15 pensja a nie walcza o to zeby sprzedawany byl nasz polski wegiel, dobrej jakosci I w noemalnej cenie. Spolki weglowe przynosza straty I juz patrzec kolejny strajk w Warszawie, a partia rzadzaca da bo to elektorat ich. Powinnismy miec juz dawno elektrownie atomowa. Ostatnioczytalem ze Ghana ma miec taka elektrownie w 2030 roku I jak ulal pasuje tu chaslo ze jestesmy 100 lat zamurzynami. A my mamy miec taka elektrownie bodajze cos okolo 2040 jak dobrze pojdzie

40


figofago321 ~figofago321 (Gość)30.01.2020 23:09

Jakoś kilkanaście lat temu mimo starszych pieców problemu ze smogiem nie było, a teraz rozpalania od góry i inne udogodniania łącznie z katalizatorami w kominie i coraz większy problem, a np. prawie każdy zakład stolarski- meblowy pali odpadami płyt itp. rzeczami którymi palić nie wolno i założę się , że według pana komendanta to nie ma żadnego wpływu na smog ?
Kolejny problem to nowe diesle, które może jak wyjeżdżają z fabryki to spełniają normy , ale po 2-3 latach już kopcą bardziej niż te starszego typu, więc suma sumarum mamy smog, ale jak widać służbom się po prostu nie chce, bo chyba uważają , że sobie opinie popsują jak nadepną obywatelom na odcisk

40


Hmmm ~Hmmm (Gość)30.01.2020 21:37

To jest biznes. Gdyby władzy w stolicy zależało na czystym powietrzu, zlikwidowaliby podatek VAT na gaz. Wtedy większość ludzi dobrowolnie zmieniłoby ogrzewanie na gazowe. Podobnie z autami. Znieść podatek na nowe i wtedy cena byłaby o wiele bardziej konkurencyjna niż sprowadzanych kaszlaków... Ale po co. Ludzie i tak zapłacą.

51


bleble ~bleble (Gość)30.01.2020 21:34

… 5000 zł x 20 dni w miesiącu = 100000 zł x 7 miesięcy (od 15 września do 15 kwietnia) = 700000zł … czegoś tutaj nie rozumiem … kogo stać na coś takiego i na takie wyrzucanie pieniędzy w błoto! siedemset tysięcy! co można zrobić w mieście za siedemset tysięcy! Myślę, że to trzeba dokładnie sprawdzić! Dlaczego dzień pracy drona kosztuje 5 tys. złotych! To chyba sprawa dla prokuratury. Jakiś wałek chyba i nierealne wydatki! I skąd na to mają pieniądze? z Naszych - Państwa podatków! Kuriozum

60


gość ~gość (Gość)30.01.2020 21:08

P......i jak potłuczony. Dawniej był tylko węgiel i drzewo. A smog pojawił się z plastikiem jak by nie było. Moi sąsiedzi kopcą żółtym gęstym dymem który na pewno nie jest z węgla co czuć. A komediant twierdzi że to z węgla i drzewo. Paranoja

30


wyborca ~wyborca (Gość)30.01.2020 18:40

Od wieków ludzie palili drewnem i węglem obiady gotowali bo gazu nie było . W samym mieście ile kominów stoi które nie dymią a sama ceramika 14 cegielni miała w okolicy ,tak samo bawełnianki w Moszczenicy nie ma i smogu nie było. Większość nie odróżnia smogu od mgły do tego opryski na niebie gdzie rozpyla się glin silnie toksyczny i inne substancje i w ten sposób robią pułap sztucznych chmur który wisi i dusi wszystko

50


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat