Stracili dom w pożarze. Potrzebna pomoc dla rodziny z gminy Sulejów

ePiotrkowRegion Środa, 20 marca 201914 8893
W pożarze stracili dobytek swojego życia. Teraz starają się uporać ze zniszczeniami, jakie pozostawił po sobie ogień. Pani Monika z miejscowości Biała w gminie Sulejów, która wraz z córką i narzeczonym chce teraz odbudować dom, oprowadziła nas po zgliszczach budynku, który spłonął w niedzielne popołudnie.

Ładuję galerię...

- W tym miejscu mieliśmy kuchnię. Tutaj urządziliśmy pokój córki. W pomieszczeniu obok ja i narzeczony mieliśmy swój kąt - mówi łamiącym się głosem kobieta.

W tej chwili część pomieszczeń udało się już uprzątnąć, ale przed rodziną jeszcze mnóstwo pracy. - Jeden kontener śmieci już pojechał, za chwilę ruszy następny. Usuwamy gruz, zrywamy płyty i watę szklaną, która zwisa ze ścian. Prace, które jeszcze przed nami będą długo trwały - dodaje pani Monika. 

 

Rodzina w tych trudnych chwilach może liczyć na wsparcie bliskich. Rozmawialiśmy z siostrą pani Moniki, która również była na miejscu pożaru. - Każdy pomaga jak może - powiedziała nam. - W tej chwili do doprowadzenia domu do stanu używalności potrzebujemy najbardziej podstawowych rzeczy takich jak cement, gwoździe, deski. Każda pomoc jest cenna. Siostry i jej rodziny na szczęście nie było w domu w chwili, gdy ogień zaczął trawić poddasze. Dlaczego w ogóle doszło do pożaru? Nie mam pojęcia.


Teraz pani Monika mieszka u przyjaciół w Sulejowie. Jej córka Weronika może dzięki temu normalnie chodzić do szkoły, w której również organizowana jest pomoc dla rodziny. Pomagają też przedstawiciele gminy Sulejów. - Rodzinie udzielono zasiłku celowego w wysokości 6 tys. zł na pokrycie bieżących podstawowych potrzeb. Rodzina otrzymała też od nas kontenery, które są wykorzystywane do usunięcia gruzu. Oczywiście za ich użytkowanie zapłaci gmina. Będziemy sytuację rodziny monitorować na bieżąco - mówi Agnieszka Sykus, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sulejowie. 

 

Włodarze Sulejowa zobowiązali się również pokryć koszty usunięcia szkodliwego azbestu ze zniszczonego domu. Każdy, kto chciałby wesprzeć finansowo poszkodowaną rodzinę może przekazać dowolną kwotę za pośrednictwem strony zrzutka.pl


Zainteresował temat?

3

0


Komentarze (14)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)24.03.2019 12:54

Właśnie są duże pieniądze 500 zł uzpieczenie domu kosztuje to nie tanio więc nie każdego stać

00


hesia ~hesia (Gość)21.03.2019 16:00

A może sąsiedzi zgłoszą Panią Monikę do programu Kto wyremontuje nasz dom.
Byłaby to wspaniała inicjatywa najbliższych sąsiadów , płynąca prosto z serca a nie patrzenia tylko przez pryzmat- Kto ma więcej.

12


gość ~gość (Gość)21.03.2019 15:44

Za zbędne komentarze dziękujemy jak bylo stać siostre tak remontowla z jak pisze w artykule na okres zimowy była i przyjaciół w Sulejowie żeby bylo jej lżej z córka w jak komuś żal dupe ściska to niech ominie ten artykuł proste!!!

13


pogorzelec ~pogorzelec (Gość)20.03.2019 22:00

Tej rodzinie życzę wszystkiego dobrego.
Ale abstrahując od tego konkretnego przypadku, w wielu rodzinach funkcjonuje to tak: na papierosy - jest, na piwo - jest, na kolorowe gazetki - jest, na wczasy za granicą - jest. Na tony słodyczy, chipsy i hektolitry kolorowych napojów - jest. Nie ma tylko 75 groszy dziennie na ubezpieczenie dobytku...
A później to tylko płacz i wyciągnięta ręka. Tak nie powinno być! Do pewnego stopnia każdy powinien ponosić odpowiedzialność za swoje decyzje i zaniechania.

70


gość ~gość (Gość)20.03.2019 20:51

najlepiej niech gmima postswi dom i bedxie spokuj.a po drugie oni tam nie miesxkali teraz tylko w sulejowie

40


mom ~mom (Gość)20.03.2019 14:05

Czy ten dom -rudera- nadaje się do remontu .........

55


gość ~gość (Gość)20.03.2019 15:25

Tragedia dla tych ludzi imadakra Ja mam stary dom ale na wszelki wypadek jest ubezpieczony to nie są jakieś potezne pieniądze a głowa spokojna

91


gość ~gość (Gość)20.03.2019 13:32

ubezpieczenie to nie jest zbędny luksus....

112


gość ~gość (Gość)20.03.2019 13:10

Przyjacielu nie wszystkich stac na luksusy,zastanów się co piszesz

68


ja......... ~ja......... (Gość)20.03.2019 10:40

dlaczego ludzie nie ubezpieczają swojego majątku??? Coraz więcej tych pożarów, zrzutek itp.

122


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat