artykuł sponsorowany

Stół do ping ponga - zabawa dla całej rodziny

Wtorek, 23 lutego 2021 577
Większość pokolenia pamiętającego czasy przed wynalezieniem internetu, miała styczność z tenisem stołowym. Stół do ping ponga był obowiązkowym wyposażeniem salek, w których młodzież spędzała wolne chwile. Obecnie miejsca te są już tylko wspomnieniem starszego pokolenia, a uprawiany tam sport znacząco stracił na popularności. Ten typ rozrywki zapewnia jednak cały szereg korzyści i gwarantuje świetną zabawę na długie godziny

Większość pokolenia pamiętającego czasy przed wynalezieniem internetu, miała styczność z tenisem stołowym. Stół do ping ponga był obowiązkowym wyposażeniem salek, w których młodzież spędzała wolne chwile. Obecnie miejsca te są już tylko wspomnieniem starszego pokolenia, a uprawiany tam sport znacząco stracił na popularności. Ten typ rozrywki zapewnia jednak cały szereg korzyści i gwarantuje świetną zabawę na długie godziny. Dlaczego warto wyposażyć się w stół do tenisa stołowego? Jakie cechy powinien posiadać? Gdzie kupić, aby nie wydać na marne pieniędzy? Na wszystkie te odpowiedzi odpowiedź znajdziesz w tym tekście!

 

Koordynacja i świetna zabawa

 

Jako alternatywa dla spędzania czasu przed ekranem komputera czy smartphone, tenis stołowy gwarantuje szereg unikatowych korzyści. Przede wszystkim, jak wykazała dr hab. Monika Łopuszańska-Dawid w swoim artykule "Systematyczny ruch lekiem na stres", jak każdy rodzaj ruchu, znacząco wpływa on na wydzielanie endorfin i redukuje stres. Dodatkowo, pozwala spalić między 250, a nawet 500 kalorii na godzinę gry! To jednak jeszcze nie wszystkie korzyści, jakie może dać posiadanie własnego stołu do tenisa stołowego i regularne korzystanie z niego. Takie wspólne spędzanie czasu, pozwala nie tylko rozbudzić wolę współzawodnictwa u najmłodszych członków rodziny, ale też znacząco wpłynie na refleks i koordynację. Przy wszystkich tych zaletach, jest to sport generujący stosunkowo niską ilość kontuzji i dostarczający wiele radości.

 

Dobry stół do ping ponga – najważniejsze cechy

 

Wybór stołu do tenisa stołowego nie wymaga specjalistycznej wiedzy, ale warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę. Poszukiwania idealnego modelu powinny rozpocząć się od porównania parametrów dotyczących blatów. Co do zasady, im grubszy blat, tym bardziej odbicie piłeczki będzie przewidywalne. Koniecznie należy też pamiętać, że zależnie od tego, w jakich warunkach przechowywany będzie stół, powinien być do tego odpowiednio przystosowany. W szczególności do przechowywania na świeżym powietrzu nie będą nadawały się stoły indoorowe, a stoły zewnętrzne nie będą natomiast wymagały chowania ich w ciepłe i suche miejsce.

Kolejnym atrybutem, który jest istotny przy wyborze planszy do gry w tenisa stołowego, są jego nogi. Lepsze modele wyposażone są w kółka umożliwiające swobodną zmianę lokalizacji gry, ale nie jest to niezbędny element. Ważniejszy z całą pewnością jest jednak system składania, w który jest wyposażony stół do ping ponga, bowiem pozwala na składowanie go przy minimalnym nakładzie miejsca. Warto wybrać też model, w komplecie z którym producent dostarcza pokrowiec, chroniący przed wilgocią i zanieczyszczeniami.

 

Gdzie kupić stół do tenisa stołowego?

 

Obecnie stoły do ping ponga oferuje wiele sklepów wielobranżowych, nawet takich jak supermarkety spożywcze. Kiedy planujesz zakup, który ma posłużyć ci dłużej niż przez najbliższy rok, nie powinieneś decydować się na zakupy w takich miejscach. Bezpieczniejszym wyborem zdaje się być w takiej sytuacji sklep sportowy. Wybierając wyspecjalizowany w swojej dziedzinie sklep, otrzymujesz gwarancję najlepszej jakości oraz dużego wyboru różnych wariantów stołów do ping ponga. W razie potrzeby, w sklepie sportowym ekspedient, czy w przypadków zakupu online konsultant, udzieli ci fachowej pomocy, a także pomoże dobrać pozostałe niezbędne akcesoria, takie jak np. paletki czy piłeczki.

 

Ping pong to świetna zabawa dla całej rodziny. Nie wahaj się. Zakup stół do tenisa stołowego i ciesz się grą!

 

 


Zainteresował temat?

0

0


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat