Sterroryzowali parę w ich własnym domu

PolicjaTomaszów Czwartek, 18 marca 202111 10357
Sceny rodem z thrillera rozegrały się w jednym z tomaszowskich domów jednorodzinnych. Czworo napastników po wtargnięciu do środka i pobiciu domowników, splądrowaniu pomieszczeń i kradzieży 200 złotych, przemocą pozbawiło wolności jednego z mieszkańców i wciągnęło go do samochodu. Następnie agresorzy pozostawili go w lesie. Mówi asp. szt. Grzegorz Stasiak z KPP w Tomaszowie.
fot. archiwum ePiotrkow.pl

Do niecodziennych wydarzeń doszło na terenie jednego z osiedli domów jednorodzinnych w Tomaszowie Mazowieckim. Z policyjnych ustaleń wynika, że przed posesją zatrzymało się osobowe auto, z którego wysiadło trzech mężczyzn i kobieta. Osoby te weszły na teren posesji i dobijały się do drzwi. Gdy 34-letnia mieszkanka posesji otworzyła je, jeden z mężczyzn odepchnął ją wchodząc do środka, a kolejny uderzył. Grupa napastników wdarła się do kolejnych pomieszczeń gdzie wyciągnęli z łóżka 41-letniego partnera kobiety, a następnie pobili go uderzając i kopiąc po całym ciele. Kobieta próbował pomóc swojemu konkubentowi ale została ponownie uderzona. Dwoje napastników splądrowało również mieszkanie i ukradło 200 złotych. Następnie pobitego mężczyznę siłą wyciągnęli z mieszkania i wepchnęli wbrew jego woli do samochodu odjeżdżając w nieznanym kierunku. Do działań bezpośrednio po otrzymaniu zgłoszenia skierowanych zostało kilkudziesięciu policjantów z wszystkich pionów i podległych komisariatów. Skrupulatnie zbierano i łączono kolejne informacje prowadząc jednocześnie penetrację terenu powiatu tomaszowskiego za autem, którym sprawcy wraz z pozbawionym przez nich wolności 41-latkiem odjechali spod domu zgłaszającej. Koordynacja tych działań doprowadziła do zatrzymania trzy godziny później wszystkich napastników tj. dwóch 46-latków, jednego 41-latka oraz 43-letnią kobietę, będących mieszkańcami Tomaszowa. W tym sam czasie dyżurny policji otrzymał zgłoszenie z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego o pobitym mężczyźnie w rejonie jednej z dróg w gminie Lubochnia. Skierowani na miejsce policjanci z Czerniewic potwierdzili, iż to uprowadzony wcześniej mężczyzna. W rozmowie z 41-latkiem ustalili, iż po kolejnym pobiciu oprawcy pozostawili go na dukcie leśnym. Został on przewieziony do szpitala i pozostał na obserwacji. Jego życiu już nic nie zagraża.


Za zbrodnie, sprawcy usłyszeli zarzuty, za które grozi im do 15 lat pozbawienia wolności. Dwóch mężczyzn działało w warunkach recydywy, więc ich kara może być bardziej surowa. Póki co, przestępczy kwartet został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. 


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (11)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

ja ~ja (Gość)18.03.2021 12:35

w domu warto mieć pistolet RAM na gumowe kule, a jak coś to jeszcze gaz, paralizator i katanę...

31


Bity Maniek ~Bity Maniek (Gość)18.03.2021 12:38

Mnie rzona też terozyruje we własnym domu.

73


jaciekrece ~jaciekrece (Gość)18.03.2021 17:39

no czubki, coraz to lepsze wszędzie :O

10


szczupły szczupak ~szczupły szczupak (Gość)18.03.2021 17:37

Przecież z tekstu jasno wynika, że czymś musiał zaleźć im za skórę. Szkoda, że w takich przypadkach nie podają powodów, jakimi kierowali się napastnicy, to mogłaby być ciekawa lektura.

22


!!! ~!!! (Gość)18.03.2021 15:27

W Tomaszowie taki "filmowy" napad, sprawcy ukradli 200zł., piotrkowianin niedawno gdzieś na wyjeździe zwinął kiełbasę. Wartość łupów rodzimych rzezimieszków nie powoduje przyśpieszonego bicia serca.

00


MrE ~MrE (Gość)18.03.2021 12:57

Metody policyjne zastosowali napastnicy

60


Kiler ~Kiler (Gość)18.03.2021 11:48

Co się dzieje w tym Tomaszowie Maz przekracza wszelkie prawa

120


Prorokkk ~Prorokkk (Gość)18.03.2021 11:29

Do przypadkowej osoby nie weszli, coś musiało być miedzy nimi

63


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat